П'ятниця, 11 травня 2018 14:29

ВІННИЧЧИНА: ГОЛОВИ ОТГ ЗВИНУВАЧУЮТЬ СІЛЬСЬКІ РАДИ ТА РДА У ЗМОВІ ПРОТИ ОБ’ЄДНАННЯ!

На сьогоднішній день у Вінницькій області нараховується 35 об'єднаних громад. Про проблеми і перспективи розширення ОТГ говорили днями під час наради з питань впровадження місцевого самоврядування. 

Актуальні питання об'єднання обговорювали представники 7 об'єднаних громад, селищ, міст обласного та районного значення.

Перший заступник голови Вінницької ОДА Андрій Гижко закликав голів об'єднаних громад активніше працювати із сусідніми громадами, щоб ті швидше входили в склад існуючих ОТГ.

— Важливо не зупинятись, адже до червня всі ОТГ мають подати необхідні документи на весь обсяг субвенції. Хочеться почути звіти всіх голів тих громад, що вже рік функціонують, як ОТГ, про виконання робіт, — сказав він.

Майже всі представники ОТГ звинуватили голів районних державних адміністрацій у перепонах в питанні приєднання сільських громад.

За їх словами, голови сільських рад "йдуть на поводу" у голів РДА, від них немає підтримки. А працівники та депутати сільських рад натомість хвилюються, що після створення ОТГ у них не буде нормальної роботи, а якщо й буде, то за неї не платитимуть належну зарплатню.

— РДА — найбільше "гальмо" для створення ОТГ,– наголошує голова Тульчинської міської ОТГ Валерій Весняний. – У Тульчині є Кинашівська громада, населення якої — майже половина жителів Тульчина. Для чого їм об'єднуватись, якщо в них навіть автозаправок більше, ніж у райцентрі? І звідти вони мають гарний дохід у бюджет. У їхньої громади немає стимулу для об'єднання. Одразу ж після того, як ми об'єдналися (чотири сільських ради (а це 8 сіл), населення — 22 тисячі, і це більше половини населення району), все було нормально.

Тільки через Журавлівку, яка не входила до складу ОТГ, ми не могли дістатися до інших наших сіл. На зборах в селі Журавлівка жителі села (тоді їх прийшло 136 осіб) одноголосно проголосували за приєднання. Потім поїхали в село Маяки, яке знаходиться під впорядкуванням Журавлівки (зібралось близько 60 мешканців) також проголосували "за". Через кілька днів відбулась сесія Журавлівської сільської ради. Зібралося 8 депутатів та сільський голова, які одноголосно проголосували "проти". За неофіційною інформацією, це був "наказ" з району, який пояснили тим, що якщо об'єднатися, то цим "розірветься район".

Валерій Михайлович пояснив, що якщо подивитися на об'єднання Тульчинської ОТГ з економічної точки зору, то воно не має сенсу. Мовляв, громада отримала практично все, що могла. І не потребує приєднання задля додаткових фінансових надходжень.

Андрій Гижко сказав, що вони і надалі будуть підтримувати об'єднані територіальні громади. А від них, в свою чергу, чекають ініціатив, які пришвидшать об'єднання. 

Оксана Лисенко 

Переглядів 311
Поділитися:

Голосування

Кого з кандидатів ви підтримаєте як Президента України на виборах навесні 2019?