П'ятниця, 27 квітня 2018 11:03

Позачергова сесія Вінницької облради: конфлікти, регіонали...

Відбулась позачергова сесія Вінницької облради, на якій стався публічний конфлікт між депутатами, що вкотре поставило під загрозу зриву подальше проведення сесії і ухвалення важливих для громади Вінниччини питань...

Попередня сесія облради не відбулася також.

Через те, що було зневажено право на виступ депутата ВО "Батьківщина" Т. Редько, публічні образи в її бік з боку депутатів з Опоблоку, відсутність підтримки в питанні засудження дій депутата -регіонала Ю. Яремчука, внаслідок чого фракції і групи Батьківщини, Свободи, Укропу покинули сесійну залу в знак протесту.

Сесія далі продовжила працювати на межі в один-два голоси.

Ось як коментує всю ситуацію депутат облради В.Барцьось:

"Чому я залишився:

1. Як депутат Вінницької обласної Ради я категорично засуджую дії іншого депутата-регіонала Ю. Яремчука щодо депутата облради, заступника головного редактора газети "33 канал" п. Тетяни Редько як провокаційні і негідні поведінки як народного обранця, так і чоловіка взагалі. Обласна рада мала б дати цим діям політичну і етичну оцінку та вжити відповідних дій щодо порушника, щоб іншим більше не кортіло порушувати регламент облради та повертати нас до "старих" порядків часів зека-втікача.

У цьому я повністю підтримую вимоги фракції "Батьківщина" в облраді. На підтвердження моїх слів скажу, що нещодавно я взяв участь в засіданні постійної комісії облради з питань законності, боротьби з корупцією, люстрації, регламенту та депутатської діяльності де виступив на підтримку проекту рішення про засудження дій одіозного соратника Януковича Ю. Яремчука і притягнення його до відповідальності.

2. Сьогодні на сесії після того, як частина опозиційних фракцій покинули сесійну залу, я виступив з критикою голови Вінницької облради А. Олійника за те, що не дали можливості депутату Т. Редько виступити і пояснити свою думку, через відсутність ефективної роботи і діалогу з представниками опозиційних фракцій, через що періодично виникають конфлікти і ставиться під загрозу стабільна робота сесій облради,через тиск і маніпуляції з депутатським корпусом тощо. Сесій, на яких ми маємо ухвалювати важливі рішення в інтересах вінничан. За це несе відповідальність в тому числі голова облради Олійник А. Д, який не може належним чином організувати роботу депутатського корпусу і налагодити систематичний зв'язок з низкою фракцій, які мають іншу, відмінну думку з низки питань. Багато чого можна було б залагодити на підготовчому етапі до початку пленарного засідання сесії.

2. Я поважаю позицію депутатів "Батьківщини", які заступилися за свого колегу по фракції і вийшли на знак протесту, вони мають на це повне право. Були такі події в облраді, коли і я виходив, коли треба було показати принципову позицію. Але я не є членом зазначеної фракції, так як позафракційний депутат і жодної політичної та юридичної відповідальності перед проводом цієї фракції не несу і зобов'язань не маю. Крім того, зі мною ніхто не вів жодних перемовин на рахунок спільної позиції з цього питання. Тому моя відповідальність виключно перед виборцями-вінничанами. Їм давати оцінку моїм діям.

3. Я прийняв рішення залишитись працювати і голосувати в сесійній залі, так як на розгляді поряду денного сесії були вкрай важливі проекти рішень і питання, які є в інтересах усієї територіальної громади Вінниччини. Це зміни до обласного бюджету на фінансування соціальних видатків, підтримки учасників АТО і їхніх родин, наших комунальних закладів, фінасування соціальних та інших важливих програм і т.д.

Зокрема, кілька років підряд ми з командою однодумців працюємо для розвитку і виховання молоді Вінничични, для підтримки патріотичних проектів з обласного бюджету для діток і юнацтва, чого раніше не було. То що, я мав зневажити тих людей, які цю роботу роблять, сподіваються на нашу підтримку, мав виступити сам проти своєї ж діяльності і не підтримати те, що робив і раніше?! Наприклад ухвалення змін до обласної програми національно-патріотичного виховання дітей і молоді, через зрив попередньої сесії робота багатьох організацій і заходів по програмі була просто заблокована, 5-й місяць йде, а заходи заморожені, бо не ухвалені зміни. Це як приклад.

Даруйте, але тут я дію і буду діяти послідовно і з державницької позиції, керуючись не емоціями, а здоровим глуздом. Були питання сьогодні на сесії, за які я голосував, були деякі сумнівні, які я не підтримав (наприклад як реорганізації бібліотек та створення центру культурних ініціатив) і т.д. Свою позицію я не розміняв на якісь преференції чи подачки, а діяв конструктивно. Там де потрібно було критикувати владу критикував по ділу, там де треба підтримати важливі не для влади, а для громади рішення - підтримував.

Принципово наголошую, що я завжди діяв і діятиму в інтересах насамперед української нації, територіальної громади Вінниччини і своїх виборців"...

Висновки як завжди робіть самі...

Переглядів 456
Поділитися:

Голосування

ЯКІ першочергові кроки повинен зробити новий Президент України у 2019?