Понеділок, 05 березня 2018 15:39

Вінничани протестують проти свавілля влади і нацполіції, які знесли наметове містечко у Києві і побили активістів і АТОшників!

Медіа

Вінницькі активісти зранку зібрались під Вінницькою облрадою, щоб висловити своє обурення свавіллям влади і керівництва нацполіції, котрі силою грубо розігнали та демонтували наметове містечко під Верховною Радою у Києві!

Під стінами облради зібралось кількасот мітингувальників – фронтовиків, активістів, та майданівців 5 березня зранку з 9.00, щоб сказати «Ні поліцейській державі» та вимагати «Відставка Порошенко і Авакова!»

Чому? Бо після побиття АТОвців 3 березня під ВР, коли колишній «Беркут» та поліцейські без опізнавальних знаків розігнали протест АТОвців і звіряче побили десятки учасників тієї акції, вінничанам набридло грубе застосування сили поліцією до свого народу… А особливо захисників України, яких привселюдно поставили на коліна… Але заступитись за АТОвців у Вінниці під Ода зібралась мінімальна кількість людей…. Із самих АТОвців було буквально десяток-півтора… Невже вони не разом у цьому протесті?

Гнівні слова звучали в основному на адресу Порошенка та Авакова, котрі допустили таке свавілля та явне беззаконня!

Головною вимогою була відставка Авакова, який це одобрив! Адже хіба можна цькувати поліцію на АТОшників, котрі захищають Україну, а під ВР прийшли, щоб висловити незгоду з діями вже цієї корумпованої влади?

Вінницька влада ВКОТРЕ не почула активістів і нікого до Народу не вислала...

– Тільки покійник Гіві дозволяв собі ставити на колна фронтонів із 95-ки, коли брав їх у полон. А те, що відбулось під ВР із хлопцями в АТО це ганьба для всієї України – Президента, Авакова, поліції та всього суспільства. Бо далі компромісів вже не буде…І найстрашніше, що із сторони поліціїз киками також було до 20% АТОвців. Невже далі лише крок і хунта? – зазначив ветеран сучасної війни Вільгельм Кройц.

На акцію протесту із Тульчина такий підтягнулась група фронтовиків, серед яких були помітні кілька хлопців – ветеранів АТО. Але масового протесту в понеділок не вийшло, бо, кажуть, одні АТОвці вирішили не йти із політиками та активістами разом. Іншим сказали не йти… Хтось був на роботі... Хтось далеко в засніженому районі...

А хтось повернувся на війну, бо там все чесніше – свої та чужі!

– Я не знаю, чого так мало АТОаців… Але ми збираємось на рівні керівників спілок ветеранів Вінниччини сьогодні о 12.00 під Будинком офіцерів поговорити по душах… Бо нас спеціально роз’єднують влада, інтереси, землі та політики, – вважає учасник протесту під ВР Вадим Хитрич.

З трибуни акції протесту під пильним оком спецслужб та поліції звучали дуже жорсткі виступи проти влади:

– Сьогодні вони побили нас – завтра прийдуть за Вами! Невже ви не розумієте, зо АТОвці мали і мають право на мирний протест і добились прийняття в першому читанні у ВР Закону про Антикорупційний суд. І їх за це побили і поставили на коліна? – криком кричала ветеран АТО і волонтерка Світлана Бевз. – Бо межу вже перейдено і ми за ці побиті голови та душі захисників України вимагаємо відставки президента, Авакова і мера Києва…

Решта вимог громади були написані на плакатах, які люди тримали в руках і виголошували в дуже емоційних виступах…

Далі активісти прийшли до Вінницького ГУНП із заявою-зверненням, ухваленими під облрадою.

В ній йдеться про неприпустимість поведінки поліцейських 3 березня 2018 під Верховною Радою!

Люди просять засудити такі дії поліцейських та припинити жорстоке поводження поліції з учасниками АТО і просто людьми на мирних акціях.

Також вінничани ВКОТРЕ вимагали начальника поліції області вийти і поспілкуватись з людьми.... 

 

Мирослав Вересюк написав вірша:

То самий «Беркут», нові однострої,
Гаряча кров черленить знову сніг,
А в ньому на колінах мерзнуть гої,
Що повернулись з фронтових доріг.

Так виглядає ніби після бою,
Скалічених їх ворог взяв в полон,
Побиті і зневажені герої
І владою розтоптаний Закон.

Та де ж цей ворог взявся у столиці,
Які вже встиг зайняти рубежі?
Чому не чути дзвонів на дзвіниці?
Та чи нема в байдужості межі?

Переглядів 660
Поділитися:

Голосування

ЯКІ першочергові кроки повинен зробити новий Президент України у 2019?