Неділя, 04 лютого 2018 16:58

Вінницьке Віче 4 лютого 2018 вирішило ПОВЕРНУТИ погруддя Тарасу Шевченку на площу Театральну!

Медіа

Вінницьке Віче яке відбулось 4 лютого 2018, вирішило ВОЛЕЮ НАРОДУ  ПОВЕРНУТИ погруддя Тарасу Шевченку на площу Театральну!

Зі словами підтримки встановлення пам'ятника Тарасу Шевченку до громади звернувся гість - народний депутат Павло Кишкар, який закликав людей об'єднатися навколо ідеї встановлення монумента Шевченку.

Також виступали депутати Вінницької обласної ради Жанна Дмитренко, Людмила Щербаківська, Тетяна Редько, Володимир Барцьось, громадські діячі та волонтери Світлана Бевз, Людмила Бобровська, Валерій Щербань.

На віче приїхав також зі столиці вінницький активіст Юрій Хорт.

Депутат облради Володимир Барцьось сказав таке: 

— Тут, на майдані Небесної Сотні, має бути величний монумент героям України разом з Тарасом Шевченком, пам'ятник має бути достойним, а не таким, який нам нав'язали. Хрещений батько моєї доньки загинув на майдані, але я не приведу її поклонитися до цього покрученого дерева, яке тут хочуть встановити...

Андрій Павленко, голова благодійного фонду "Пам'яті Небесної Сотні" виявився пов'язаним з Російською Федерацією! Його бізнес-партнер — громадянин РФ, та має бізнес у сфері російської оборони. Сам Павленко днями похвалився, що отримав новий офіс, але ми перевірили, що квартира, яку він вказав, є арештованою, і належала вона екс-міністру часів Януковича Клименку, — повідомила керівник медіа-центру "Власно" Ольга Маліновська.

Наприкінці віче на майдан привезли нове погруддя Тараса Шевченка — таке як і попереднє, яке демонтували вночі 24 січня та забрали у 22-гу школу.

Його виготовили на замовлення у тій же майстерні, з гіпсу та покрили бронзою, також за кошти громади, але власник цього разу одноосібний — це народний депутат Павло Кишкар.

Погруддя встановили на дерев'яному постаменті, оббитому тканиною, адже попередній постамент було знищено під час знесення погруддя. Активісти наголошують, що буквально на днях постамент зроблять капітальним та закріплять. 

Оскільки місце, де раніше стояло погруддя, зараз перекрито парканом та охороняється поліцією, "гепардом" і собаками, то новий постамент встановили перед парканом, у центрі майдану. Одразу ж його хотіли передати під охорону поліції, однак жодного керівника правоохоронців на майдані не знайшлося, а рядовий склад, який охороняв паркан (здбільшого, це були учорашні новобранці патрульної поліції), таку відповідальність на себе взяти не ризикнув....

Учасники віче вирішили відновити біля погруддя щоденні поетичні читання "Кобзаря" у рамках мистецького проекту "Заколот", який розпочався 1 листопада 2017 року та тривав щоденно аж до знесення погруддя. 

 

Ключові рішення цього Віче:

Зроблено нове погруддя та встановлено на площі! Його щоденно охоронятимуть!

Народ Вінниці - за повноцінний пам'ятник Тарасу Шевченку на цій площі!

Також тут мають бути поєднані і він, і вшанування Героїв Небесної Сотні в один меморіал...

 

Переглядів 461
Поділитися:

Голосування

Кого з кандидатів ви підтримаєте як Президента України на виборах навесні 2019?