Середа, 24 січня 2018 12:49

ВІННИЦЬКА ВЛАДА ЗНЕСЛА НАРОДНЕ ПОГРУДДЯ ТАРАСУ ШЕВЧЕНКУ! ВПЕРШЕ У СВІТІ!

Медіа

24 січня 2018 року вночі, підступно, як діють ЗЛОчинці, вінницька міська влада знесла народне погруддя Тарасу Шевченку, яке встановили люди на площі Театральній (Небесної Сотні) під час подій Революції Гідності взимку 2013-2014рр.!

Протистояння між вінничанами та вінницькою владою щодо встановлення повноцінного пам*ятника Пророку української нації Тарасу Шевченку тривають вже давно. Здавалося б, крапку у цьому мало поставити рішення міської Ради від 2004р., коли було вирішено виділити з бюджету гроші на цей проект, реконструкцію площі Театральної з подальшим встановленням там пам*ятника Великому Кобзарю. Але з приходом до влади В.Гройсмана протистояння загострилось знову! Він заблокував виконання рішення мерії від 2004 року! Його подальші дії все більше нагнітали атмосферу протистояння із вінницькою громадою! В результаті різних маніпуляцій Гройсман ініціював встановлення біля вінницького архіву, на невеличкій площі, до 200-річчя з дня народження Т.Шевченка, паркової композиції (а не пам*ятника)! Більшість громадських активістів і ряд громадських організацій (більше 20) засудили таке рішення!

Заступник В.Гройсмана С.Моргунов, ставши мером, продовжив позицію бойкотування з виконання постанови ВМР від 2004р.!

В результаті подій Революції Гідності у 2014р. на площі Театральній люди встановили погруддя Т.Шевченку. С.Моргунов шляхом маніпуляцій думкою громади, запропонував встановити в лютому 2018р. на площі Театральній (вже Небесної Сотні) незрозумілу композицію-покруч під назвою «дерево Свободи»! Вінницькі митці дали своє експертне заключення щодо цього «дерева» та визнали його неграмотною річчю!

І ось 24 січня вночі підступно погруддя Т.Шевченку було демонтоване, а площа Театральна обнесема парканом і взята під охорону! Розголос про «новину» швидко поширився громадою! Зранку почали збиратись активісти, встановлено палатку…

ЩО буде далі? Місцева громада таке свавілля так просто не залишить! А мер С.Моргунов отримає сумну «славу», бо стане першим у світі, хто дав наказ знести народне погруддя Пророку нації Тарасу Шевченку!

Олег Анісімов, Вінниця

Переглядів 2397
Поділитися:

Голосування

Кого з кандидатів ви підтримаєте як Президента України на виборах навесні 2019?