Вівторок, 26 грудня 2017 13:45

Запрошуємо на конкурс із кращого проекту композиції українським Героям та пам*ятника Т.Шевченку у Вінниці

Із 26 по 29 грудня в приміщенні Вінницького художнього музею триватиме конкурс на кращий проект композиції та пам*ятника Тарасу Шевченку, яку громадськістю заплановано встановити на площі Театральній (Небесної Сотні)...

23 вересня 2013 року було створено Об`єднання громадських організацій «Вінниччина вшановує Тараса Шевченка», до якого увійшло 24 організації, з метою примусити Вінницьку міську раду, відповідно до чинного законодавства України, виконати рішення міської Ради від 26 лютого 2004 року про встановлення пам`ятника Пророку Нації Т.Г. Шевченку на площі Театральній (нині — площа Майдан Героїв Небесної Сотні) в м. Вінниці.

  Вінниця була і досі залишається єдиним (!!!) обласним центром України, в якому немає гідного пам`ятника Т.Г. Шевченку! Слід відзначити вперте небажання міської ради прислухатись до думки громади Вінниччини щодо встановлення пам`ятника Тарасу Шевченку на площі Театральній міста Вінниці.

Тому з метою виправити ТАКУ кричущу помилку в 2013 році Об`єднання  громадських організацій «Вінниччина вшановує Тараса Шевченка» провело Всеукраїнський відкритий конкурс на кращий проект пам`ятника Т.Г. Шевченку, в якому взяло участь 22 творчих колективи. Перше місце комісією було присвоєно митцям зі Львову. Але проект львів`ян так і не був втілений в життя через початок війни з російським агресором... А відтак на цей час матеріали конкурсу на сьогодні теж втратили свою актуальність…

На сьогодні громадські організації Вінниччини надали оновлену пропозицію про створення Єдиного архітектурно-скульптурного комплексу (ЄАСК) з центральною постаттю Пророка нації та вшанування подій Майдану, Небесної Сотні, революції Гідності, АТО, волонтерів, українського козацтва.

Це питання було обговорене, погоджене і підтримане 12 серпня 2017 року на Віче Вінницького Майдану та отримало підтримку Вінницької обласної ради, Вінницької обласної державної адміністрації та особисто Голови Вінницької міської ради Моргунова С.А., яку він виголосив на зустрічі з громадськими активістами 22 червня 2017 року.

У вересні 2017 року був оголошений наступний 2-й тур відкритого місцевого конкурсу проектів ЄАСК на площі Майдан Героїв Небесної Сотні в місті Вінниці. Тому цей конкурс є його підсумком!

27 жовтня 2017 року міська влада, продовжуючи лінію психологічного тиску на депутатів міської Ради, ухвалила незрозуміле громаді міста рішення  № 926, яким надано згоду на прийняття в комунальну власність територіальної громади міста неіснуючої скульптурної композиції (пам`ятного знаку) Героїв Небесної Сотні - «Дерева Свободи», яку заплановано встановити саме на місці, визначеному в 2004 році для пам`ятника Пророка нації, де, наразі, на кошти громади, встановлено народне погруддя Т. Г. Шевченку!

Таке рішення Вінницької міської ради суперечить висновку громадської організації «Родини Героїв Небесної Сотні», який передбачає, що місце та вигляд встановлюваного пам`ятного знаку повинні бути визначені територіальною громадою м. Вінниці.

Рішення Вінницької міської ради від 27.10.2017було прийняте з порушеннями: без попередніх громадських слухань та без проведення відповідного конкурсу. Крім того, воно передбачає демонтування встановлених на площі погруддя Т.Г. Шевченка ідвох пам`ятних знаків -  Інсталяційних ялинок з фотографіями Героїв Небесної Сотні та загиблих воїнів АТО і Хреста, оскільки, згідно, із Висновку Громадської організації «Родини ГероївНебесної Сотні», пам`ятний знак «Дерево свободи» не можна поєднувати з будь-якими іншими пам`ятниками на площі!

Враховуючи усі наведені обставини, просимо Вас УСІХ, пані та панове вінничани, звернутися до Депутатів Вінницької міської ради переглянути своє рішення № 926 від 27 жовтня 2017 року.

Також просимо надати цій «вінницькій проблемі» максимального розголосу та поширення, щоб уся громадськість України та світу долучилась до мирного цивілізованого врегулювання протистояння влади і громади... 

 

Голова ОГО «Вінниччина  вшановує Тараса Шевченка», 

за дорученням 24 громадських організацій Вінниччини          Віктор Малиновський

 

Переглядів 466
Поділитися:

Голосування

Кого з кандидатів ви підтримаєте як Президента України на виборах навесні 2019?