Вівторок, 05 грудня 2017 12:27

НОВІ ТАРИФИ НА ВОДУ І "ФАЛЬШИВІ" ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ НА ВІННИЦЬКОМУ ВОДОКАНАЛІ?

Кому вірити і чому маємо на 19% платити більше вже із 14-го грудня??? - запитують вінничани у "монополіста", що гнав по трубах "вонючу" та "гнилу" воду...

Як стало відомо журналістам Вінниці вже із 14 грудня для вінничан підвищуються тарифи на холодну воду. Нові розцінки введені в дію постановою Національної комісії, що здійснює госурегулірованіе в сферах енергетики і комунальних послуг №1344 від 2 листопада.

Безпосередньо тариф для КП «Вінницяоблводоканал» визначає пункт 63 постанови. Згідно з ним тариф на послугу з централізованого водопостачання складе 7,91 грн. / М3 (з ПДВ), а з централізованого водовідведення - 4,94 грн. / М3 (з ПДВ). Уточнимо, в цих розцінках не вклав складова доставки води до споживачів в багатоповерхових будинках, тобто використання внутрішньобудинкових мереж - 0,6 грн. з «куба» води і 0,37 грн. з «куба» стоків.

Відзначимо, в останній раз в НКРЕ виносили постанову по «вінницькій» воді і стоках 22 березня. На сайті КП «Вінницяоблводоканал» вказується, що тарифи були введені в дію з 1 травня 2017 року. Вони враховують як безпосередньо споживання, так і споживання з доставкою. Отже, згідно з ним, в першому випадку (коли не використовуються внутрішньобудинкові мережі; за звичай будинки приватного сектора) кубометр холодної води обходиться споживачам в 7,356 грн (з ПДВ), а кубометр водовідведення - 4,584 грн. Коли ж задіяні внутрішньобудинкові мережі, як в багатоповерхівках і багатоквартирних будинках, то тарифи становлять 7,956 і 4,956 гривень відповідно.

За словами директора КП «Вінницяоблводоканал» Олександра Чернятинського, необхідність перегляду тарифів обговорювалася влітку, а 18 серпня в адмінбудівлі підприємства пройшли громадські слухання, на яких були присутні всі бажаючі. Вони підтримали плани підприємства «на майбутній рік», включно з переглядом тарифів?

Правда, НКРЕ розглянула тарифи ще в цьому році, але дещо зменшила «побажання» постачальника. У «Вінніцаоблводоканале» теж не стали чекати початку 2018 го, як раніше говорили і, абсолютно в законний спосіб після дотримання всіх процедур, заявили на офіційному сайті, що тарифи підвищуються з середини грудня.

Нагадаємо, керівник комунального підприємства відзначав, що в середньому тарифи зростуть на 19%. Так, водопостачання буде обходитися в 8,58 грн / м3, що на 16% дорожче нинішньої ціни, а водовідведення - в 5,65 грн / м3, тобто на 23,3% дорожче. При використанні внутрішньобудинкових мереж тарифи становитимуть 8,97 грн / м3, (+ 12%) і 5,90 грн / м3, (+ 19%) відповідно.

«До зміни тарифів призвели такі фактори, як збільшення вартості електроенергії, що призвело до зростання витрат з 61,2 млн. Грн до 66,4 млн. Грн, тобто на 8,4%, зростання мінімальної зарплати, збільшення витрат на хімреактиви з 26,5 до 30 мільйонів, ремонт та ПММ з 9,7 до 12,5 мільйонів », - пояснює Олександр Дмитрович, уточнюючи, що вантажем на підприємстві висять і борги...

Р.Ковальський

Світлина від Roman Kowalski.
Світлина від Roman Kowalski.
 
Переглядів 526
Поділитися:

Голосування

Кого з кандидатів ви підтримаєте як Президента України на виборах навесні 2019?