Четвер, 05 жовтня 2017 16:52

РЕЗОНАНСНУ "СПРАВУ" ПО САБАРІВСЬКОМУ КЛАДОВИЩУ ПОВЕРНУЛИ У ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД

Вінницький апеляційний адміністративний суд днями розглянув дві справи щодо визнання протиправними рішення Вінницької міської ради по будівництву у Сабарові нового кладовища...

На першому судовому засіданні позивачем була Наталія Далюк, а її представником - Валерій Палій. Сторону відповідача – Вінницька міська рада (ВМР) представляв Іван Лірник та його заступник.

На початку судового засідання Валерій Палій подав клопотання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, шляхом заборони відповідачам здійснювати дії пов'язані із виконанням оскаржуваних рішень, що стосуються побудови кладовища на Сабарові. Та це клопотання суд не підтримав, оскільки для цього має бути відкрите провадження.

Суть заяви полягала у тому, що суд розглядав позивача Наталю Данилюк як особу, що хоче отримати спірну земельну ділянку у власність, що не відповідає дійсності, оскільки жінка представляла інтереси громади та вимагала припинити будівництво кладовища, а не отримати земельну ділянку. — Суддя допустила не помилку, а навмисно вчинила протиправні дії.

Оскільки написала, що Далюк, начебто, зверталась по справі з позовом про правомірність набуття якоїсь спірної земельної ділянки. Суддя не вказала якої саме ділянки, бо її не існує, як і не існує спору між Далюк і кимось із власників. Далюк зверталась з питань публічно-правового спору, — зауважив представник інтересів позивача Валерій Палій.

Інша сторона ВМР, в особі начальника відділу по роботі з об'єктами нерухомості Івана Лірника, просила у суду залишити рішення Вінницького міського суду без змін, оскільки на їхню думку Вінницька міська рада діє в межах чинного законодавства і набула права користування даною земельною ділянкою законно. Заслухавши всі доводи суд вирішив частково задовільнити апеляційну скаргу, а саме постановив продовжити розгляд справи щодо побудови кладовища на Сабарівському шосе у Вінницькому міському суді, а решту ухвали залишити без змін.

— У результаті розгляду колегія суддів ВААС задовольнила частково апеляційну скаргу Далюк Наталії Вікторівни, а ухвалу Вінницького міського суду Вінницької області від 05 вересня 2017 року в частині відмови у відкритті провадження щодо позовної вимоги про визнання протиправним та скасування рішення виконавчого комітету Вінницької міської ради №2320 від 06.10.2016 року «Про надання ДКГтаБ міської ради вихідних даних — містобудівних умов і обмежень на проектування кладовища по вул. Сабарівське шосе, б/н в м. Вінниці» скасовано в цій частині, справу направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду, — зачитала вирок суддя.

В цей же день було іще одне засідання по Сабарову, на якому оскаржували рішення виконавчого комітету Вінницької міської ради від 06.10.2016 року №2320 та рішення Вінницької міської ради від 30.09.2016 року №422 щодо проектування та будівництва кладовища у мікрорайоні Сабарів.

Спочатку до суду планували позиватись 200 людей, але тоді судовий збір становив би близько 30 тисяч гривень!!! Прості вінничани "лишніх" таких грошей не мають, тому вирішили скоротити кількість позивачів до десяти осіб. Всі решта постійно стежать за судовим процесом та виявляють свою активну громадянську позицію, чергуючи на полі, де планують будівництво кладовища...

— Жителі мікрорайону Сабарів, які не погоджуючись з рішенням ВМР щодо облаштування кладовища на Сабарівському полі з підстав порушення санітарно-екологічних вимог, а також земельного законодавства звернулись до суду з проханням відкрити провадження у справі і забезпечити позовну заяву шляхом заборони вчиняти будь-які дії щодо облаштування цього кладовища на території сабарівського поля, — зауважила представник позивачів Ольга Найчук.

Конституція гарантує кожній особі право звернутися до суду з вимогами, якщо вона вважає, що дією, рішенням чи бездіяльністю органу державної влади, органами місцевого самоврядування порушуються її права. Позивачі зазначають, що суд абсолютно проігнорував цю вимогу Конституції і знайшовши причину, що дане рішення було прийнято у вересні і жовтні 2016 року, а, отже, пропущено строк звернення до суду, а поважні причини не були вказані.

— Такі висновки суду заперечуються самою позовною заявою, в якій безпосередньо першим пунктом стояло питання про поновлення строків звернення до суду. Люди не знали і не могли знати, що якомусь підприємству чи органу державної влади, в даному випадку департаментом житлово-комунального господарства та благоустрою міста Вінниця, було виділено частину земельної ділянки, бо це рішення є актом індивідуальної дії, — зауважила Ольга Найчук.

 Люди наводили безліч аргументів щодо поважності причин пропуску терміну звернень до суду. Зокрема люди не знали, що проводились громадські слухання, оскільки була недостатня поінформованість: оголошення розмістили лише на сайті Вінницької міської ради та у Вінницькій газеті, тираж якої налічує близько трьох тисяч примірників на 30-тисячне населення Вінниці.

— Дії суду першої інстанції якщо він не знайде поважної причини пропуску строку серед матеріалів, які були додані до відповідної позовної заяви чи серед безпосередніх пояснень, які можуть надаватися відповідним сторонам він залишає дану позовну заяву без розгляду, — зауважив представник відповідача.

Відповідач звертався до протоколу громадських слухань, які, начебто, є у представників міськради і вони цілком законні, але копію протоколу до суду не подавали. Позивачі зауважили, що суд першої інстанції повинен був дослідити питання чи були присутні хоча б хтось з позивачів на громадських слуханнях. Але як виявилось він не міг цього зробити, бо відповідні списки не подали на судове слухання.

Відповідач, в особі Івана Лірника зауважив, що позивачі не могли не знати про слухання, оскільки інформація про це була подана у багатьох інтернет-медіа. Але Іван Іванович говорив про події, які сталися уже після громадських слухань та стосувалися району Академічне.

Після заслуханих доводів суд прийняв рішення скасувати ухвалу Вінницького міського суду Вінницької області від 15 серпня 2017 року в частині залишення без розгляду адміністративного позову про визнання протиправним та скасування рішення саме Вінницької міської ради №422 від 30.09.2016 року та справу, в цій частині, направлено до Вінницького міського суду Вінницької області для продовження розгляду.

Тобто суд постановив продовжити розгляд справи у Вінницькому міському суді. Нагадаємо, що «Шляхбуд» незаконно виграв тендер на будівництво кладовища на Сабарові....

Далі буде...

 

Матеріал: Ольги Бунич Джерело: Власно.інфо

Переглядів 610
Поділитися:

Голосування

Як ви ставитесь до тарифної політики, яку проводить Кабінет Міністрів на чолі з В. Гройсманом?

Підтримую політику Уряду - 3.3%
Частково підтримую, така політика необхідна в ситуації яка склалась в країні - 7.4%
Не підтримую. Вважаю що політика яку здійснює Кабінет Міністрів на чолі з В. Гройсманом є геноцидом українського народу - 86.1%
Мені байдуже - 3.2%

Всего голосов:: 2371
Голосование по этому опросу закончилось в: 01 трав. 2018 - 00:00