Четвер, 10 серпня 2017 17:27

Ще один озброєний підрозділ профінансують з кишені вінниччан

Новостворене громадське формування з охорони громадського порядку "Меч" профінансують з міського бюджету 

Питання виділення коштів у розмірі 100 тисяч гривень сьогодні обговорили під час засідання постійної депутатської комісії міської ради, повідмяє vlasno.info 

Гроші планують виділити в рамках "Комплексної програми заходів із забезпечення діяльності громадських формувань з охорони громадського порядку у місті Вінниці на 2014-2019 роки".

Як пояснив представник департаменту правової політики та якості, ці кошти спрямують на зарплатню, послуги зв'язку, банківські послуги, тощо. Крім організації "Меч" до зазначеної програми також включено такі громадські формування як "Захисник Вінниці", "Спеціалізований загін сприяння міліції "Гепард Антикримінал" із застарілою назвою, "Вінницька варта", "Вінницька обласна народна самооборона імені Героїв Майдану". У програмі зазначено, що їх створено з метою допомоги правоохоронним органам у забезпеченні охорони громадського порядку та профілактики злочинності у місті.

Тобто фактично дублюють функції державних силових структур та муніципальної поліції. Програма також передбачає, що зазначені громадські формування співпрацюватимуть не лише з правоохоронними органами, але й з міською радою, її виконавчими органами, комунальними підприємствами, установами та організаціями. Між тим, громадське формування "Барс" з Комплексної програми вже виключили. Це пов'язують із нещодавнім випадком. Нагадаємо, посвідчення членів цього формування вилучили під час затримання у двох підозрюваних у замаху на вбивство. Один із зловмисників з особливою жорстокістю п'ять разів наніс удари ножем 25-річному потерпілому. Під час затримання у підозрюваних також виявили травматичні пістолети, отримання яких дозволяється членам таких громадських формувань.

Питання виділення коштів новоствореному силовому підрозділу, що поповнить і без того чималу "муніципальну армію", не викликало жвавого обговорення. Репліку щодо виділення бюджетних коштів дозволив собі лише депутат міської ради Володимир Околіта. – Є муніципальна поліція. Навіщо нам купа незрозумілих формувань, – зауважив депутат.

– Питання, хто їх координує? Можливо, краще створити відділ медіації, а не створювати громадські формування. Решта присутніх на комісії вголос свою думку щодо виділення коштів "Мечу" не висловлювали. Голова комісії Антоніна Іващук запропонувала Володимиру Околиті зініціювати створення відділу медіації при міській раді. 

Переглядів 992
Поділитися:

Голосування

Як ви ставитесь до тарифної політики, яку проводить Кабінет Міністрів на чолі з В. Гройсманом?

Підтримую політику Уряду - 3.3%
Частково підтримую, така політика необхідна в ситуації яка склалась в країні - 7.4%
Не підтримую. Вважаю що політика яку здійснює Кабінет Міністрів на чолі з В. Гройсманом є геноцидом українського народу - 86.1%
Мені байдуже - 3.2%

Всего голосов:: 2371
Голосование по этому опросу закончилось в: 01 трав. 2018 - 00:00