Середа, 14 червня 2017 17:54

АКЦІЯ ВІННИЧАН: Воду чисту хочем пити й не за бруд гроші платити !

Медіа

Про те, що вода у міському водогоні малопридатна для споживання – знають, мабуть, усі. А назвати її здоровою – то і язик не повернеться! Втім, співробітники вінницького підприємства Вінницяводоканал думають по-іншому, вперто й щорічно ігноруючи думку більшості вінничан (хоча в самих в офісі, як і в більшості, стоять кулери ізочищеною водою). Мабуть, понатягали на носа рожеві окуляри та ходять і пишаються своєю щоденною «роботою»… А самі свою ж воду не п*ють! То робитимемо із цим ЩО далі?

 

Втім, якщо більшість мешканців міста справно платить за «такий» продукт та шукає альтернативні джерела, то місцеві активісти вирішили вкотре звернути увагу керівництва Водоканалу на незадовільну якість виконання ними своїх обов*язків…

А їх обов*язки чітко визначає Закон України від 2002 року «Про питну воду та питне водопостачання»...

Зокрема, у ньому вказано: «У сфері питної води здійснюється державний, виробничий та ГРОМАДСЬКИЙ контроль» (розділ 9, стаття 42). А у статті 45 9-го розділу цього Закону записано: «Громадський контроль здійснюється громадськими інспекторами з охорони довкілля». Також Закон передбачає різноманітну відповідальність за його порушення та недотримання вимог із постачання нормальної для споживання води.

Як відомо, воду, яка береться Водоканалом переважно з річок, на підприємстві знезаражують хлором. Втім, це найпростіша, але на сьогодні і дуже застаріла технологія! У більшості країн використовують процес іонізації.

Тож з метою громадського контролю якості води 14 червня ними було організовано спільний рейд для відбирання проб води у різних частинах Вінниці для того, щоб потім здати їх для всебічного аналізу у спеціалізовану професійну лабораторію. До участі було запрошено експерта із відбору проб води, представників вінницької громадської організації «Голос народу» та місцевої преси.

Проби відбирались згідно всіх необхідних для цього вимог:

-         у спеціальний скляний посуд (до речі, недешевий);

-         воду перед відбором зливали 10-15 хвилин;

-         носик крана знезаражували вогнем (припікали);

-         відбирати по кілька зразків у різні ємності;

-         брали проби у різних частинах;

-         всього було відібрано водопроб у 5 різних точках, зокрема, і в місці, де здійснює водозабір сам Водоканал.

Відібрані проби було запаковано та відправлено поштою до спец. лабораторії.

Наша ініціативна група планувала оплатити витрати на всюекспертизу за власні кошти, але буквально на дняхнам повідомили про різке здорожчання вартості робіт лабораторії... Тому ми просимо усіх небайдужих підтримати фінансово цю НАРОДНУ акцію, хто скільки зможе...

Кошти перераховувати на рахунок нашого благодійно-волонтерського Фонду "Українська громада":

Рахунок № 2600 9300 239732 в ОПЕРВ №10001 ПАТ Державний ощадний банк України" м.Вінниця, МФО - 302076, код ЄДРПОУ - 387 833 06. 

Про результати згодом буде повідомлено громадськості Вінниці...

Переглядів 13677
Поділитися:

Голосування

Як ви ставитесь до тарифної політики, яку проводить Кабінет Міністрів на чолі з В. Гройсманом?

Підтримую політику Уряду - 3.3%
Частково підтримую, така політика необхідна в ситуації яка склалась в країні - 7.4%
Не підтримую. Вважаю що політика яку здійснює Кабінет Міністрів на чолі з В. Гройсманом є геноцидом українського народу - 86.1%
Мені байдуже - 3.2%

Всего голосов:: 2371
Голосование по этому опросу закончилось в: 01 трав. 2018 - 00:00