П'ятниця, 13 травня 2016 09:41

Які ризики несе призначення Луценка для відносин України із Заходом

Призначення генпрокурором Юрія Луценка може викликати гнів Заходу. ЄС і США неодноразово наполягали – Генпрокуратуру повинен очолювати незалежний професіонал.

Те, що Генпрокурор повинен мати вищу юридичну освіту, прописано у низці міжнародних норм права. Це, зокрема, один з керівних принципів ООН про роль обвинувача.

Західні країни, які фінансують реформи в Україні, вимагають, аби Київ цю норму виконував. Кілька тижнів тому Київ відвідав єврокомісар Йоханнес Ган. Він переказав прем'єр-міністру і Президентові чіткий меседж Брюсселя – Україна повинна на ділі боротися з корупцією. А для цього потрібен генпрокурор-фахівець. І наголосив, якщо Київ на такі умови не піде, то фінансової допомоги від ЄС йому не бачити.

У такій же ультимативній тональності говорять і Сполучені Штати. В середині квітня Президент України Петро Порошенко та віце-президент США Джо Байден домовилися про третій транш кредиту для України розміром 1 мільярд доларів. А вже згодому заступник американського президента наголосив – умовою міжнародної підтримки України є призначення генпрокурора-реформатора.

Нагадаємо, сьогодні народні депутати дозволили Президенту призначити новим генпрокурором України Юрія Луценка, який не має юридичної освіти. Президент оперативно підписав цей закон, а Луценко одразу ж склав присягу.

24tv.ua

Переглядів 739
Поділитися:

Голосування

ЯКІ першочергові кроки повинен зробити новий Президент України у 2019?