П'ятниця, 21 грудня 2018 13:30

Уряд через МВФ поріже субсидії і скасує гарантії за вкладами в Ощадбанку!!!

Світові олігархи з МВФ свого домоглись! Гройсман на догоду їм зробить миття в Україні ще нестерпнішим! Міністерство фінансів оприлюднило повний текст меморандуму про економічну і фінансову політику, який ліг в основу нової кредитної програми МВФ. По суті, мова йде про зобов'язання, які взяв на себе уряд Гройсмана , щоб отримати від Фонду кредит $ 3,9 млрд і  що чекає українців і бізнес в найближчі 2 роки. Це просто караул!!!

Грошей немає.

Головна обіцянку уряду - скоротити розмір бюджетної діри. Мало того, що «проектний» дефіцит на 2019 рік обмежили рамками 2,25% від ВВП. Кабмін гарантує, що готовий піти на все, тільки б за підсумками року не вийти за рамки встановленого ліміту. Так, в 2018 році він обіцяє порізати капітальні інвестиції і обмежити закупівлю товарів і послуг. А в 2019-му готовий піти на скорочення соціальних виплат. Виражатися це буде перш за все в таких кроках:

Зарплати держслужбовців в 2019 році піднімати не будуть.
Зарплати бюджетників збільшать, але не більше ніж на 9,4%.
Соціальні норми споживання, що застосовуються для розрахунку субсидій, зменшили на 11%. І готові це робити і в 2019 році, якщо не буде вистачати грошей. Обіцяють і поміняти формулу розрахунку - тільки б порізати людям пільги, якщо того зажадає бюджет.
Самі субсидії почнуть монетизувати на 100% з 2020 року.
Пенсії в 2019 році в середньому зростуть на 8,5%.

Податки будуть жорсткіші!

Одночасно з цим уряд обіцяє МВФ посилити роботу по нарощуванню дохідної частини бюджету. Домагатися цього будуть в першу чергу за рахунок адміністрування існуючих податків. У будь-якому випадку, ніяких змін, які можуть привести до зменшення податкових надходжень, робити не стануть. Крім іншого, це означає, що податок на виведений капітал в 2019 році країні не «світить». Виконувати обіцянку збираються також за рахунок:

Зняття обмежень з бази нарахування єдиного соцвнеску (очевидно йдеться про запровадження регресивної шакали ставки податку).
Повної відмови від ідеї зменшення податків або проведення податкової амністії.
Подальшого підвищення акцизних ставок на тютюнові вироби.
При цьому в Кабміні Гройсмана пообіцяли, що будь-які додаткові кошти, зібрані в бюджет понад план, будуть спрямовані на обслуговування та погашення зовнішніх боргів, а не на соціальні потреби.

Інфляція, курс і газові ціни.

Окремим рядком в меморандумі виписані показники інфляції. Уряд має намір вийти на рівень не більше 7% вже в 2019 році. А в 2020-му досягти нацбанківському мети - 5% (+/- 1%). Якщо раптом не вийде - будуть консультуватися з представниками МВФ і приймати будь-які рекомендовані заходи. Курс долара при цьому тримати не стануть - обмежаться згладжуванням коливань.

Мало приємних новин і в «газовому» питанні. До 1 січня 2020 року Кабмін доведе ціну палива для населення до ринкового рівня. Що, втім, вже давно не є новиною для більшості українців. На відміну від планів уряду скасувати фіксовану ціну на газ для людей. З травня 2020 роки ніяких спецобязательств постачальникам виставляти не будуть - купувати газ люди будуть на відкритому ринку за ту ж ціну, що і промислові споживачі. Якщо паливо подешевшає - пощастить. В іншому випадку доведеться затягнути пояси тугіше.

Крім того, чиновники похвалилися перед МВФ тим, що скасували програму розстрочки для споживачів теплової енергії, які не отримують субсидії - вони більше не зможуть попросити постачальника рівномірно «розмазати» суму річних платежів на 12 місяців. Перш така можливість давалася людям, щоб знизити тиск на сімейний бюджет: вони могли платити за тепло в літні місяці стільки ж, скільки і в зимові.

Банки.

Продовжать чиновники і посилювати контроль над банківським сектором. В першу чергу обіцяють зачистити ринок від самих «слабких ланок». 24-м фінустановам, які пройшли стрес-тестування в 2018 році, дадуть термін до кінця 2019 року. У цей період вони повинні привести свій капітал у відповідність з базовим сценарієм НБУ. Якщо цього не зроблять, Нацбанк церемонитися не стане - буде вживати заходів аж до виведення з ринку.

В цей же термін монетарне відомство має завершити оцінку життєздатності бізнес-моделей 56 малих банків. За результатами цієї роботи банківська система країни абсолютно точно втратить кілька фінустанов.

Пообіцяли в уряді і зробити все необхідне для входу в капітал державних Укргазбанку і Ощадбанку міжнародних кредиторів ЄБРР і МФК. Що саме збираються зробити чиновники - неясно. Але робота має бути серйозна і може зажадати докапіталізації фінустанов. У будь-якому випадку, великого бажання вкладатися в держбанки у кредиторів немає. Та й сам Нацбанк неодноразово акцентував увагу Мінфіну на необхідність реструктуризації активів державних фінустанов і скорочення частки кредитів пов'язаним особам.

Що відомо абсолютно точно - 100% гарантії за вкладами в Ощадбанку будуть скасовані. Кабмін навіть встановив граничний термін для це реформи - закон повинні провести до кінця 2019 року.

Уряд гарантував МВФ не вводити ніяких додаткових обмежень на валютному ринку. І не стане посилювати існуючих. При цьому курс долара на найближчий рік заклали на рівні 28,2794 грн /$.

Переглядів 222
Поділитися:

Голосування

ЯКІ першочергові кроки повинен зробити новий Президент України у 2019?