Вівторок, 06 листопада 2018 15:00

Країна-ідилія: медицина та освіта там безкоштовні, а будинки не закривають на замок!

У нашому світі, густо заселеному злочинцями різних мастей (навіть в уряді!), користолюбством, сварками і іншими негативними якостями, неможливо уявити, що може бути інакше... Але є одна країна, життя в якій можна вважати утопією...

Ця країна називається Ісландією. Вона маловідома і, можливо, не так популярна, як інші держави. Але вона, безумовно, заслуговує більш пильної уваги і ось чому.

Разом з кризою в 2008 році в Ісландії сталася революція. У той час як у всіх країнах банкам, який створив цю кризу, допомагали, тут зайняли іншу позицію. Всі банки стали націоналізовані, а організатори кризи заарештовані!

Була написана нова конституція, повністю націлена на благо людей. У цей момент європейські країни намагалися вплинути на Ісландію і змусити її жити за тими правилами, які диктують вони. Так Великобританія і Голландія погрожували їй економічними санкціями і навіть повною ізоляцією. МВФ обіцяв позбавити цю державу своєю допомоги. Але Ісландія стояла на своєму. І тепер жителям цієї країни позаздрить будь-який європеєць.

В Ісландії чисельність населення складає всього 332 529 осіб. Всі громадяни добре знають один одного, тому немає необхідності, йдучи закривати двері будинку на замок, або виймати в машині ключі з запалювання.

Дітей тут легко залишають біля входу в кафе або магазин без нагляду. 

Після розставання або розлучення колишні кохані залишаються в хороших відносинах і продовжують спілкуватися, адже всіх їх друзі чи приятелі - загальні.

В Ісландії немає жодного ресторану швидкого харчування «Макдональс», останній з них був закритий в 2008 році як такий, що шкодить здоров*ю...

Хоча гастрономічні їх вподобання досить специфічні! Уподобання в їжі у ісландців відрізняються від наших. Наприклад, від їхнього улюбленого делікатесу у європейців зводить шлунок. Ця страва називається «гаукарль» - протухше акуляче м'ясо. Звучить не апетитно, правда?

І ось ще кілька цікавих фактів про Ісландію:

1. Ісландці дуже люблять читати і вважаються самим читаючою народом у світі.

2. Якщо в кафе або ресторані попросити води, за неї не доведеться платити. У ваш стакан наллють її з водопроводу, але не варто лякатися. Вона абсолютно нешкідлива і навіть корисна. У водопровідний кран вода надходить з місцевих термальних джерел.

3. При влаштуванні на роботу тут не потрібно рекомендаційний лист з попереднього місця роботи. Ісландці просто вірять один одному на слово і жодним чином не стануть перевіряти сказану ним інформацію.

4. Ісландія - це єдина в світі країна, де жителі голосують в онлайн-режимі.

5. Ця країна вважається дуже консервативною, місцеві жителі серйозно ставляться до інституту шлюбу і сімейних традицій. Але в той же час вони толерантні і поважні, тому легалізація одностатевих шлюбів тут була сприйнята абсолютно спокійно.

 

6. На даний момент в цій країні добре розвинений туристичний бізнес, чисельність туристів з кожним роком зростає і в 2 рази перевищує чисельність населення.

7. В Ісландії немає армії. Якщо хтось із громадян захоче піти на військову службу, він може приєднатися до армії Норвегії в рамках договору між цими країнами.

8. Усі школи та інші освітні установи тут безкоштовні.

9. В Ісландії немає приватних клінік, так як в них просто немає необхідності. Державні лікарні надають населенню медичні послуги на вищому рівні.

10. У цій країні використовується централізоване теплопостачання, але що найголовніше - воно надається жителям безкоштовно.

Ісландія щороку входить в десятку країн з найвищим рівнем життя!

Ось така маленька, дивна країна Ісландія...

Переглядів 303
Поділитися:

Голосування

ЯКІ першочергові кроки повинен зробити новий Президент України у 2019?