Середа, 10 жовтня 2018 15:21

Лікарняні по-новому: чи будуть платити?

В Україні змінилися правила страхових виплат за лікарняними, а також на підставі вагітності, пологів та похорону. З початку жовтня в дію вступила нова редакція порядку нарахування матеріальної допомоги Фондом соціального страхування.

Щоб отримати страхові виплати, співробітник повинен передати лікарняний лист бухгалтеру, щоб він заповнив графи про страховий стаж і кількості днів, за які буде нараховуватися матеріальна допомога. Потім цей лист подається комісії соціального страхування на розгляд. Саме там приймаються рішення, щодо страхових виплат по непрацездатності.

Якщо рішення стверджувальне - бухгалтерія розраховує розмір виплати, оформляє і лише після цього подає заяву-розрахунок на отримання фінансів від ФССУ. Після цього робочий орган ФССУ нараховує виплати на спеціальний рахунок компанії, і співробітникові виплачується матеріальна допомога за місцем роботи.

По суті, всі зміни більше стосуються бухгалтерії, ніж застрахованої особи, адже від співробітника потрібно тільки надати необхідні документи, які стануть основою для призначення виплат, найчастіше - це лист непрацездатності ".

Про які види матеріальної допомоги йдеться?

1. Допомога при тимчасовій непрацездатності виплачується у вигляді повної або часткової суми зарплати. Таке фінансування можна отримати, якщо ви захворіли або травмувалися, але не на виробництві. Крім того, ФССУ обіцяє матеріальну допомогу в дні, коли людина доглядає за хворіють дитиною або близьким родичем. Якщо людина, що дивиться за маленькою дитиною або дитиною-інвалідом співробітника захворів - він може доглядати за ними самостійно і розраховувати на страхову виплату. Також в цю категорію потрапляє карантин; зміна співробітником виду діяльності з меншим розміром оплати праці (внаслідок медичного висновку); протезування в лікарні, а також знаходження в санаторії або реабілітаційному центрі.

2. Допомога в період вагітності і пологів надається в розмірі повної середньої зарплати.

3. Розмір виплати на допомогу в похоронах встановлюється управління ФССУ, але не може бути менше встановленого законом прожиткового мінімуму. А в разі смерті на виробництві також повинні компенсуватися витрати на ритуальні послуги.

Переглядів 207
Поділитися:

Голосування

ЯКІ першочергові кроки повинен зробити новий Президент України у 2019?