Понеділок, 08 жовтня 2018 15:37

Мінімальна зарплата в Україні не нижче 7,7 тис. грн.! Це вимоги ООН!

Мінімальна заробітна плата в Україні поки що є нижчою від рівня злиденності, визначного ООН! Хоча, відповідно до норм чинного законодавства та міжнародних конвенцій, повинна становити щонайменше 7,7 тис. грн. 

Організація об’єднаних націй визначає рівень злиденності, як спроможність людини витратити в день для свого існування 5 доларів. Українці ж при мінімальній заробітній платі у 3,7 тис. грн не можуть собі дозволити і цього! Відставання становить 432 гривні...

При цьому, майже 40% доходів населення змушене витрачати на сплату житлово-комунальних послуг, а заборгованість із виплати заробітної плати по всій країні вже сягає 2,7 млрд грн. Гройсмане, то де оті міфічні покращення, про які уряд так хвалиться?

Спеціалісти порівняли, як в Україні з 2014 року зросли ціни і зарплати. За чотири роки електроенергія подорожчала в 3,5 раза, природній газ – 7,5 раза: коштував 93 копійки за кубометр, а сьогодні вже 7 гривень, і уряд Гройсмана  лякає нас черговим підвищенням ціни, холодна вода в 5,3 раза, гаряча – в 5 разів, опалення в 11 разів, квартирна плата – в 2,7 раза. У 2014 році середня мінімальна зарплата в перерахунку на долар становила 396 доларів, у 2018 році – 327 доларів. Тобто, нині вона на майже 70 доларів менша. При тому, що ціни на основні енергоносіїв пішли вверх, ще й уряд Гройсмана  відмовився від державного регулювання цін.

За підрахунками , прожитковий мінімум в Україні нині має становити 5,2 тис. грн, а заробітна плата – не менш як 7,7 тис грн.

 Також ми повинні  не допустити підвищення ціни на природний газ та тарифів на електроенергію й житлово-комунальні послуги, а в держбюджеті на 2019 рік передбачити належні видатки на освіту, охорону здоров’я, соцзахист.

 Розуміємо, що реформи потрібні і настав час їх робити, але чому погашення всіх кредитних зобов’язань держави здійснюються за наш з вами рахунок. Ми розуміємо, що війна, але чому урядовці не приймають конкретних заходів щодо збільшення інвестицій в державу: відкрийте офшори, зробіть в нас податкові канікули, нехай привезуть сюди всі кошти, які тримають в офшорах. В нас 5 мільярдів кубометрів газу добувають фізичні особи в той час, коли газ – це надра України. У нас на сході лісівники не отримують заробітну плату, держава не фінансує вугільну галузь.

Всім силовим структурам у проекті бюджету уряду Гройсмана на 2019 рік передбачили збільшення асигнувань: і поліції, і безпеці, і прокуратурі, а освітянам не вистачає, медикам не вистачає, пенсіонерам не вистачає. То яку державу ми будуємо ?

Переглядів 309
Поділитися:

Голосування

ЯКІ першочергові кроки повинен зробити новий Президент України у 2019?