Понеділок, 08 жовтня 2018 15:00

В Україні з'явиться «друга пенсія»: Що це означає для простих українців?

Уже в наступному році уряд Гройсмана має наміру вводити другий рівень пенсійної системи. Це означає, що частина заробітної плати буде відраховуватися до накопичувального фонду, де будуть наростати відсотки. В результаті в старості кожен українець буде отримувати відразу дві пенсії...

В чому суть?

Молоді українці змушені будуть піклуватися про свою другу пенсію! Це буде обов'язково для тих, кому ще не виповнилося 30-35 років. Накопичувати собі на другу пенсію почнуть жителі країни вже з наступного року. Паралельно з існуючим Пенсійним фондом з'явиться ще один: туди треба буде в примусовому порядку відраховувати частину від заробітної плати.

Для того, щоб не вводити українців в шок, спочатку відрахування становитимуть лише 2 відсотки. Якщо ж зарплата буде збільшуватися - щороку відрахування ростимуть, але не складатимуть більше двох відсотків. Головним завданням нової системи є збільшення обсягу заощаджень, як мінімум в 2 рази. Це повинно забезпечити мінімальний достатній рівень життя для українців на пенсії. Разом з тим, ця система вкрай невигідна для тих, кому до пенсії залишилося всього п'ять років.

Коли можна отримати гроші?

Свою чесно зароблену другу пенсію можна забрати тільки після досягнення пенсійного віку - не раніше. Разом з тим, накопичення можна буде зняти, якщо ви важко захворіли або переїжджаєте за кордон. Крім того, другу пенсію можна передати у спадок. В українців, до того ж, є вибір: забрати всі гроші разом або ж розтягнути на якийсь період.

Переглядів 368
Поділитися:

Голосування

ЯКІ першочергові кроки повинен зробити новий Президент України у 2019?