Понеділок, 08 жовтня 2018 13:04

Політики обманюють НАЗК щодо витрат на свою рекламу!

Гендиректор ВГО "Комітет виборців України" Олексій Кошель заявив: між витратами політичних сил на рекламу і відображенням цих коштів у звітах для Національного агентства щодо запобігання корупції є значна невідповідність, тобто реальна брехня!

Про це він розповів на міжнародній конференції "Гроші в політиці: як політичні партії готуються до виборів" в понеділок в Києві.

"Ми спостерігаємо потужні рекламні кампанії, які тривають вже більше ніж 6 місяців... Ми побачили, що 17 політичних партій і потенційних кандидатів (у президенти - ред) в останні 4 місяці проводять активну зовнішню кампанію - борди і сітілайти", - сказав Кошель.

"В цілому, партії витратили на рекламу відповідно до фінансовими звітами лише 10 млн грн у другому кварталі", - додав він.

За його словами, КВУ провів опитування експертів рекламних агентств, які вважають, що для повноцінного ведення кампанії необхідно три тисячі бордів на місяць.

При цьому, середня вартість одного борда - близько шести тисяч гривень по Україны, а в Києві - 13 тисяч гривень!

"В цілому, за нашими розрахунками лише на рекламну кампанію - на борди і сітілайти за останні 4 місяці потенційні кандидати витратили близько півмільярда гривень. Це дуже велика цифра і вона незрівнянна з тими цифрами, які партії подають в Нацагентство з питань запобігання корупції", - сказав Кошель.

Він також зазначив, що політичні сили "Основа", "Батьківщина" і "Аграрна партія", одні з перших почали активну рекламну кампанію.

Ряд політиків проводять рекламну кампанію тільки в базових для них регіонах.

Наприклад, один з лідерів "Опозиційного блоку" (колишні регіонали) Олександр Вілкул більше рекламується на півдні і сході України, а лідер Радикальної партії і глава однойменної парламентської фракції Олег Ляшко - в Житомирській і Черкаській областях.

Як повідомлялося, президент Петро Порошенко оплачує телерекламу про томос з власних коштів, і обійдеться вона у кільканадцять мільйонів гривень.

Переглядів 221
Поділитися:

Голосування

ЯКІ першочергові кроки повинен зробити новий Президент України у 2019?