П'ятниця, 14 квітня 2017 15:59

На місцевих виборах Вінницький БПП використовує методи «регіоналів»

Автор 

Вибори у Якушинецькій об’єднаній територіальній громаді відбудуться 30 квітня. Здавалося б, що вибори голови і депутатів громади такого рівня відбудуться без зайвого галасу і бруду. Це ж не крісло депутата Верховної Ради. Але вся виявилося не так просто. 

  По-перше, Якушинці і навколишні села знаходяться впритул до обласного центру. А це земля, яку можна вигідно віддати під забудову. Проте земля – не головне. Що  саме цікавить політиків, яких зареєструвалося аж 24 – на посаду сільського громади і 113 – у якості кандидатів у депутати?Чому так сталося?

Давайте згадаємо «дідуся Леніна». Той понад сто років тому писав: «Виборча кампанія тому являє видатний інтерес для будь-якого свідомого політичного діяча, що вона дає об'єктивний матеріал з питань про погляди, настрої, а отже, й інтереси різних класів суспільства. Вибори у представницьку установу можна порівняти в цьому відношенні з переписом населення: вибори дають політичну статистику».

   Ця «політична статистика» у нинішній Україні така, що партія влади, якою є БПП, стрімко втратила залишки рейтингу. І якщо відбудуться дострокові вибори, то до Верховної Ради їй пройти буде вкрай складно. Та навіть якщо вибори будуть вчасними, то чекати до них залишилося два роки. А передумов, що влада наведе хоч якийсь лад в Україні, здолає бідність і корупцію, не кажучи вже про повернення на землю України миру, не видно жодних. Тому вибори у Якушинцях стануть таким собі «лакмусовим папірцем» для визначення динаміки настроїв населення.  

  Здавалося б, що на Вінниччині, а тим більше майже у Вінниці – традиційній «вотчині» президента і голови уряду, кандидати від БПП виграють без жодних перешкод. Однак не все так просто. За останній рік кандидати, яких офіційно висував БПП програли всюди. Такий собі «кредит довіри», який влада в очах українців вичерпала повністю. Якщо програє кандидат від БПП у Якушинцях, то це буде останній цвях у труну президентського рейтингу.
І влада пішла ва-банк. Офіційним кандидатом висунуто Романюка, діючого голову, який увімкнув весь адміністративний ресурс. Окремим автобусом до виборчої комісії завезли 20 студентів, які написали заяви на висування кандидатами на голову! У селах розгортається мережа підкупу виборців. Нічого не нагадують такі методи? Колись і партія регіонів вдавалася до тиску, погроз, підкупу,фальсифікацій і висування технічних кандидатів. Не допомогло.

Чи допоможе така тактика у цьому випадку?
Надія є на те, що люди уже навчилися змушувати владу ставитися до себе із повагою і такі підлі прийоми рішуче відкидатимуть. Є чесні висуванці від різних політичних партій, крім БПП. Є самовисуванці. Є достойний конкурент представнику БПП – голова Вінницької районної ради Сергій Сітарський від «Батьківщини». І якщо перемагає представник «Батьківщини» у селі, яке майже належить до Вінниці, то підсумки президентських виборів 2019 року можна спрогнозувати уже зараз – переможе Юлія Тимошенко.

Віктор Малиновський

 

Переглядів 679
Поділитися:

4 коментарі

 • Коментувати Lidia Неділя, 11 червня 2017 03:25 Автор Lidia

  Keep this going please, great job!

 • Коментувати Analisa Неділя, 11 червня 2017 02:47 Автор Analisa

  Very nice post. I just stumbled upon your weblog and wished
  to say that I've truly enjoyed browsing your blog posts.
  In any case I'll be subscribing to your rss feed and I hope you write again soon!

 • Коментувати Henrietta Неділя, 11 червня 2017 02:23 Автор Henrietta

  Great delivery. Solid arguments. Keep up the great work.

 • Коментувати Adriana Неділя, 11 червня 2017 02:15 Автор Adriana

  I have read so many articles about the blogger lovers but this piece of
  writing is genuinely a good piece of writing, keep it up.

Прокоментувати:

Голосування

Як ви ставитесь до тарифної політики, яку проводить Кабінет Міністрів на чолі з В. Гройсманом?

Підтримую політику Уряду - 3.3%
Частково підтримую, така політика необхідна в ситуації яка склалась в країні - 7.5%
Не підтримую. Вважаю що політика яку здійснює Кабінет Міністрів на чолі з В. Гройсманом є геноцидом українського народу - 86%
Мені байдуже - 3.2%

Всего голосов:: 2161
Голосование по этому опросу закончилось в: 24 бер. 2017 - 00:00