Четвер, 13 вересня 2018 17:37

Кожен українець винен 48 тисяч у.о.!!! От ЧИМ обернулися ВЖЕ для України кредити ЄС і МВФ!

Україна днями може підпише угоду з ЄС, яка дозволить отримати макрофінансову допомогу на 1 млрд євро. Але, як і у випадку з МВФ, отримані гроші доведеться повертати з відсотками. Уже зараз загальний державний борг - понад 2 трлн грн, а без нових запозичень не вийде виплачувати старі. А пре*єр Гройсман зі своєю заочною освітою постійно нам доводить, що без все нових кредитів Україну чекає дефолт! Вірите?

Тож давайте розберемось, на яких умовах Україна бере борги і яку суму вже винні...

МВФ обходиться Україні дорожче!

Макрофінансова допомога ЄС за фактом - дуже дешевий кредит. Гроші, які отримаємо, доведеться повернути. Правда, платити можна протягом 15 років. Допомогою це може називатися тому, що таких дешевих грошей на відкритих ринках знайти не вдасться. Для розуміння, в кінці серпня Міністерство фінансів залучило $ 725 млн під 9% на зовнішньому ринку. Який відсоток повинні заплатити ЄС, поки що невідомо. Найчастіше така допомога виділяється під ставку, розмір якої вважається як сума європейської міжбанківської ставки (Euribor) + 0,2%.

Зараз ставка Euribor негативна (-1,16%), і якщо макрофінансову допомогу дійсно виділять виходячи з вищевказаного принципу, Україна буде платити по мільярдного кредиту менше 1% в рік. «Дешеві» кредити від Росії, які країна отримувала при минулому президенті, коштували більше ніж в 5 разів дорожче.

Ще один важливий «плюс» макрофінансової допомоги від ЄС - щодо гнучкі умови. Призначення грошей - «економічна стабілізація і проведення реформ». Тобто витрачати їх можна практично, як завгодно. Наприклад, кілька років тому на той момент міністр фінансів Наталія Яресько заявила, що макрофінансову допомогу від ЄС направили в резерви НБУ і на бюджетні потреби. Крім того, за рахунок нових кредитів можна погашати старі. А враховуючи, що далеко не всі борги Україна брала під такий відсоток, легше в першу чергу позбутися від боргів з високим відсотком, ніж щорічно платити за їх обслуговування.

 Той кредит, який Україна отримає найближчим часом, будуть повертати приблизно до 2033 року.

Важливо також нагадати, що відразу 1 млрд євро не дадуть. Суму розділять на дві рівні порції. Першу дадуть в будь-якому випадку, а другу - якщо влада виконає взяті на себе зобов'язання. ЄС в першу чергу наполягають на перегляді мораторію на експорт лісу-кругляка і введення автоматичної перевірки електронних декларацій. Крім того, є ключовою умовою - продовження співпраці з МВФ. І якщо, як розповідають співрозмовники OBOZREVATEL в уряді, питання мораторію можна обговорювати, то співпраця з Міжнародним валютним фондом - обов'язкова умова.
До слова, Україна продовжує розширену програму співпраці з МВФ (EFF). У сумі від Фонду повинні отримати $ 17,5 млрд. Це за умови, якщо всі умови будуть виконані. І ЄС не просто так прив'язує свою допомогу до роботи з МВФ. Якщо рекомендації європейців можуть обмежиться декількома пунктами, то у Фонді вимагають кардинальних реформ у фінансовому, енергетичному секторах, боротьбу з корупцією, скорочення бюджетних витрат. Причому в умовах прописують усі: починаючи від пенсійної реформи і закінчуючи введенням абонплати на опалення.

Згідно з даними Мінфіну, МВФ дає Україні гроші на 10 років під 3,05% річних. Це дорожче, ніж допомога від ЄС, але в кілька разів дешевше, ніж на зовнішніх ринках. Гроші від Фонду не можна витратити, наприклад, на енергетичну реформу, модернізувавши інфраструктуру. Кожен цент надходить в золотовалютні резерви Нацбанку. Цей «запас» можна витрачати на обслуговування і погашення зовнішніх боргів. Також, використовуючи резерв, НБУ виходить на український валютний ринок, продає долари, що дозволяє зміцнити гривню.

А ЯК зміцнила гривню нездара Валерія Гонтарєва, яку Петро Порошенко поставив і усім розхвалював як кращого "спеціаліста" - усім нам добре відомо!

 СКІЛЬКИ ВИННА УКРАЇНА
Загальний борг України - 2 трлн 25 млн грн. Якщо цю суму розділити на загальну кількість українців (42,2 млн чоловік згідно з офіційними даними), вийде, що кожен повинен майже 48 тисяч грн, включаючи новонароджених і людей похилого віку.

Правда, варто враховувати, що в цю суму входить і гарантований державою борг. Наприклад, якщо держбанк буде брати кредит у іноземних колег, держава може дати свої гарантії в разі неповернення гроші повернути з бюджету. Такі суми гарантованого боргу також входять в загальну цифру в 2,025 трлн.

Основні кредитори України - Європейський союз, Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР), Міжнародний банк реконструкції і розвитку (МБРР), Міжнародний валютний фонд (МВФ). Крім того, країна взяла в кредит у Канади, Німеччини, Росії, США, Японії. Судячи за даними Мінфіну, найбільше повинні МВФ. За всі роки накопичили $ 10 млрд.

Більш важлива інформація - графік погашення боргів. Цього року, згідно з графіком, Україна на обслуговування і погашення зовнішніх боргів витратить 90,9 млрд грн, в наступному - 143,5 млрд, а в 2020-м - 169,9 млрд грн. Це стане пікової і рекордною сумою в історії України. Як видно з графіка, після 2020-го суми, які потрібно буде витрачати на борг, будуть скорочуватися.

Без кредиту МВФ, впевнені в уряді, подолати цей пік буде вкрай складно. В результаті країна ризикує оголосити себе банкрутом - тобто визнати, що не може більше обслуговувати свої борги. Слідом - різка девальвація гривні і гіперінфляція. Після оголошення дефолту на зовнішніх ринках перестануть довіряти і Україні, і всім українським компаніям. Країна, яка оголосила себе банкрутом, не може отримати новий кредит, залучити інвестиції. Фактично банкрутство загрожує ізоляцією від світових фінансових ринків. З усім українським бізнесом іноземні партнери почнуть працювати тільки за передоплатою, скоротиться приплив валюти в країну.

Щоб обслуговувати старі кредити, доведеться брати нові. І головним кредитором, як і раніше, залишаються капіталісти-олігархи МВФ....

Але до чого ця примітивна політика позичання ВЖЕ довела Україну???

То колись же її потрібно припинити і перестати жити в борг???

Переглядів 362
Поділитися:

Голосування

Як ви ставитесь до тарифної політики, яку проводить Кабінет Міністрів на чолі з В. Гройсманом?

Підтримую політику Уряду - 3.3%
Частково підтримую, така політика необхідна в ситуації яка склалась в країні - 7.4%
Не підтримую. Вважаю що політика яку здійснює Кабінет Міністрів на чолі з В. Гройсманом є геноцидом українського народу - 86.1%
Мені байдуже - 3.2%

Всего голосов:: 2371
Голосование по этому опросу закончилось в: 01 трав. 2018 - 00:00