П'ятниця, 06 липня 2018 11:22

40 гривень за долар і дефолт для України?

Курс гривні у випадку припинення Україною співпраці з МВФ вже у 2018 році може досягти 31,8 грн за долар. А якщо ситуація доповниться падінням цін на метали, то національна валюта впаде до позначки 40,8 грн за долар...

Тож песимістичні сценарії НБУ з курсом 40 грн за долар відображають їх певну занепокоєність щодо можливого зриву співпраці з цим міжнародним кредитором. Хоча, як писала раніше ЕП, Антикорупційний суд не єдина вимога МВФ: подальша співпраця з Фондом залежить також від того, чи будуть підвищені тарифи на газ для населення.

Втім, з МВФ не все так просто: світові олігархи, диктуючи країнам-кредиторам свої вимоги, котрі часто виглядають як шантаж, мають на меті захист та гарантію повернення своїх грошей...Курс гривні

Якщо Україна і надалі співпрацюватиме з МВФ, і ціни на метали на світовому ринку не будуть падати, то  середній курс гривні до долару у 2018 році буде на рівні 26,5, а у 2019 році — 27 грн за долар.

У разі припинення співпраці з МВФ національна валюта в кінці 2018 році опуститься до позначки 31,8 грн за долар, а в кінці 2019 — до 33,7.

Ще більш складна ситуація очікується у випадку, якщо припинення співпраці з Фондом буде супроводжуватися одночасним падіння цін на метали. У такому разі у 2018 році гривня може впасти до рівня 40,8 грн за долар, а на кінець 2019 року зміцниться до рівня 39,4 грн за долар.

Індекс споживчих цін, має зрости на 8,9% у річному вираженні за підсумками 2018 року. Без співпраці з МВФ він сягне 13,1%, а якщо це доповниться падінням цін на метали, то інфляція становитиме 17,5%. 

Ціни

У 2019 році, інфляція повинна становити 5,8%. Без МВФ вона може сягнути 13,2%, а у разі відсутності співпраці з МВФ та падіння цін на метали, ціни виростуть на 17,6%.

Запаси валюти

Міжнародні золотовалютні резерви (ЗВР) за відсутності співпраці з МВФ вже у 2018 році можуть впасти до 15,4 млрд доларів, а у 2019 вони становитимуть 9 млрд доларів.

Якщо відсутність співпраці з МВФ доповниться падінням цін на метали, то в 2019 році ЗВР опустяться до 7,4 млрд доларів.

Бюджет

Відсутність програми з МВФ робить неможливим залучення коштів у ЄС та Світового банку, а з урахуванням зниження апетиту міжнародних інвесторів до боргів країн, що розвиваються, випуск Україною єврооблігацій у сценарії без МВФ у 2018-2019 роках є малоймовірним.

Так, за умови відсутності розміщення єврооблігацій, валютний рахунок уряду знизиться до нуля вже в липні і для виконання зовнішніх зобов’язань до кінця року не вистачатиме 2 млрд доларів.

Девальвація

На тлі бюджетних проблем та припинення програми МВФ можуть суттєво посилитись панічні настрої населення, що призведе до стрімкої девальвації гривні (в умовах, коли НБУ буде змушений економити валютні резерви, зважаючи на значні виплати за зовнішнім боргом у 2019 році).

Борги

Нова реструктуризація зовнішнього державного боргу (дефолт) — майже невідворотна. З високою ймовірністю можуть виникнути проблеми у банківській системі.

В умовах посиленого тиску на обмінний курс та зростання інфляції, НБУ буде вимушений проводити жорстку монетарну політику, що негативно вплине на економічне зростання і може привести до рецесії.

 Експерти, наголошують на  важливості проведення структурних реформ, необхідних для подальшої співпраці з МВФ, з метою забезпечення макрофінансової стабільності і стійкого економічного зростання.

Що кажуть аналітики

При будь-якому прогнозуванні є стандартна процедура, при якій є кілька варіантів розвитку подій. Так, якщо ціни на сировину впадуть, а кредит ми не отримаємо, при цьому ціни на нафту продовжать навіть слабке зростання, курс може вийти далеко за 30До подальшої співпраці з МВФ також потрібно підходити виважено.

Навколо НБУ дуже багато бажаючих, щоб МВФ залишився за будь-яку ціну — ті, хто отримує непрямі вигоди від присутності Фонду. Саме вони можуть перегинати палицю з прогнозами, і фактично промоутити Фонд.

 Позиція така: робота України з Фондом – це дуже важлива річ, але при сприятливій кон'юнктурі нам всім краще 100 раз подумати, перш ніж підписуватися на підвищення цін на газ, тому що це інфляція, бюджетний дефіцит і незадоволене населення . Тим паче немає чіткого розуміння, чому при низькій собівартості видобутку власного газу, населення за газ з держкомпаній має платити в 10-15 разів більше собівартості".

Переглядів 205
Поділитися:

Голосування

Як ви ставитесь до тарифної політики, яку проводить Кабінет Міністрів на чолі з В. Гройсманом?

Підтримую політику Уряду - 3.3%
Частково підтримую, така політика необхідна в ситуації яка склалась в країні - 7.4%
Не підтримую. Вважаю що політика яку здійснює Кабінет Міністрів на чолі з В. Гройсманом є геноцидом українського народу - 86.1%
Мені байдуже - 3.2%

Всего голосов:: 2371
Голосование по этому опросу закончилось в: 01 трав. 2018 - 00:00