Четвер, 05 липня 2018 11:52

Експерти радять знизити податок на зарплати в Україні.

Експерти рекомендують знизити в Україні податкове навантаження на заробітні плати, оскільки середня місячна заробітна плата українських працівників нижча, ніж у країн-сусідів у більшості випадків на кілька десятків відсотків (30-50%).

За даними Міжнародної організації праці, середня місячна заробітна плата працівників в Україні нижча за країн-сусідів у більшості випадків на кілька десятків відсотків (30-50%). Саме тому зниження податкового тягаря та підняття заробітних плат навіть на десятки відсотків зробить Україну значно більш конкурентоздатною порівняно з сусідніми країнами.

Згідно з останніми опитуваннями – зокрема, даними міжнародної кадрової організації Headhunter, – найбільш впливовим на процеси міграції українських робітників до інших країн фактором є рівень заробітної плати. При цьому, як зазначають представники бізнесу, найбільш критичним фактором, який стримує підняття заробітної плати співробітникам, є високий рівень навантаження на фонд оплати праці.

Галузі з дорогою робочою силою в Україні (такі, як ІТ, юриспруденція, консалтинг тощо) вже фактично багато в чому знизили навантаження на неї завдяки використанню 3 гр. ССО – не завжди за призначанням, але на користь реалізації конкурентних переваг та збереженню кадрів в Україні. Проте така організація бізнесу має свої великі недоліки та виступає фактором ризику, оскільки може в будь-який момент викликати претензії з боку податкових органів, а то і взагалі підпасти під законодавчі утиски. З іншого боку, такі зловживання ССО дають аргументи її супротивникам, прихильникам скасування або вихолощення спрощеного оподаткування як такого.

“Зменшення ПДФО до 10% (як у Болгарії) з одночасним скасуванням нарахувань на заробітні плати (як у Грузії) створить як для роботодавця, так і для працівника привабливу альтернативу зловживанням ССО у вигляді повноцінного працевлаштування з відносно невеликою втратою «чистого» доходу – в результаті можна очікувати зняття основної маси проблем, пов’язаних зі зловживаннями 3 гр. ССО з метою уникнення трудових відносин. Також за такого рівня оподаткування втратять сенс значно масовіші явища – виплати «в конвертах» і нелегальна зайнятість, тож можна очікувати на масову детінізацію зарплат. Отже, запропонована реформа (хоча і в супроводі декількох інших) дозволить покінчити з великим пластом проблем, які наразі ускладнюють життя як підприємців і їхніх найманих працівників, так і держави”, – наголошується в дослідженні.

Переглядів 271
Поділитися:

Голосування

Як ви ставитесь до тарифної політики, яку проводить Кабінет Міністрів на чолі з В. Гройсманом?

Підтримую політику Уряду - 3.3%
Частково підтримую, така політика необхідна в ситуації яка склалась в країні - 7.4%
Не підтримую. Вважаю що політика яку здійснює Кабінет Міністрів на чолі з В. Гройсманом є геноцидом українського народу - 86.1%
Мені байдуже - 3.2%

Всего голосов:: 2371
Голосование по этому опросу закончилось в: 01 трав. 2018 - 00:00