Середа, 13 червня 2018 15:45

Скільки заробляємо Українці? і що буде з мінімалкою?

Українці, які зароблять менше 4,2 тис. грн, фактично знаходяться за межею бідності. А це як мінімум кожен четвертий працюючий...

Скільки заробляють українці

В середньому українці заробляють 8480 грн, говориться в останніх даних Держстату. При цьому медіанна заробітна плата становить 5935 грн, а кожен четвертий отримує менше 4 тис. грн. У структурі розподілу заробітних плат «бідні» українці займають найвагомішу частку. У той же час в нормальній ситуації більшість заробітних плат повинно бути трохи менше рівня медіанної - тобто близько 5,7-5,9 тис. грн.

Такий розподіл заробітних плат в тому числі свідчить про високий рівень тіні. З огляду на статистичні дані, можна припустити, що більшість українців дійсно заробляє трохи менше 5,9 тис. Грн, але офіційно отримують при цьому мінімалку. До слова, за даними Міжнародної організації праці, половина українських зарплат повністю або частково знаходиться в тіні. А левова частина зовсім не оформляється. Так, з 26 млн економічно активного населення офіційно працюють понад 10 млн осіб. Інші або безробітні, або працюють в тіньовому секторі.

Як можуть вирости зарплати

Середня заробітна плата в наступному році, згідно з прогнозами, буде коливатися від 8160 до 10400 грн. Частина зростання «з'їсть» інфляція, проте вона, згідно з прогнозами, з кожним роком буде сповільнюватися. Якщо в цьому році ціни можуть вирости на 7% -13,4%, то вже через два роки - всього на 6% - 7,9%.

За прогнозами НБУ, українці в наступному році будуть в середньому заробляти 8160 грн, а в 2020-м - 8918 грн. Оцінки Нацбанку виявилися одними з найбільш песимістичних. Так, Кабінет міністрів в резолюції припустив: в 2019 році середня зарплата досягне 9,5 тис., А в 2020-м - 10,5 тис. Грн. У той же час в консенсус-прогнозі Міністерства економічного розвитку і торгівлі спрогнозували середню зарплату в наступному році на рівні 10,4 тис. Грн, а ще через рік - 11,8 тис.

Драйвером зростання заробітних плат може стати підвищення мінімалки. На даний момент вона становить 3723 грн. Ця сума не відповідають ні стандартам Міжнародної організації праці, ні загальноприйнятій світовій практиці, ні української Конституції.

«Кожен має право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло», - йдеться в 48-й статті Конституції.

Достатній рівень визначає Міністерство соціальної політики, розраховуючи розмір прожиткового мінімуму. Так, за цінами квітня прожитковий мінімум для працездатного становить 4,2 тис. грн. Українці, які заробляють менше, не можуть забезпечити себе самим мінімальним набором товарів і послуг і знаходяться за межею бідності.

Згідно з рекомендаціями Міжнародної організації праці, мінімальна зарплата повинна становити близько 60% середньої. З одного боку, такий рівень мінімалки не стане важким тягарем, а з іншого - забезпечить працюють гарантією гідної оплати праці. З огляду на, що середня зарплата вже вище 8,4 тис. грн, то мінімальна повинна бути на рівні від 5 тис. грн.

Переглядів 281
Поділитися:

Голосування

Як ви ставитесь до тарифної політики, яку проводить Кабінет Міністрів на чолі з В. Гройсманом?

Підтримую політику Уряду - 3.3%
Частково підтримую, така політика необхідна в ситуації яка склалась в країні - 7.4%
Не підтримую. Вважаю що політика яку здійснює Кабінет Міністрів на чолі з В. Гройсманом є геноцидом українського народу - 86.1%
Мені байдуже - 3.2%

Всего голосов:: 2371
Голосование по этому опросу закончилось в: 01 трав. 2018 - 00:00