Середа, 13 червня 2018 11:07

Стартував новий оптовий розпродаж України! Уряд хоче підзаробити...

Фонд держмайна підписав 22 накази про приватизацію об'єктів....

Серед них: ПАТ "Центренерго", обленерго і теплоелектроцентралі, ВАТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія", вугільна компанія "Краснолиманська", "Азовмаш", "Турбоатом", "Електроважмаш", "Сумихімпром", Одеський припортовий завод, Запорізький титано- магнієвий комбінат, "Украгролізинг", ВАТ "Аграрний фонд" і Державна продовольчо-зернова корпорація.

Очікується, що продаж цих об'єктів принесе державному бюджету 21,3 мільярда гривень. У масштабах країни це копійки. Один тільки апарат Міністерства оборони обходиться в 4 рази дорожче - 81,7 млрд.

Причому, не факт, що від приватизації підприємств буде виручено саме ця сума. Для порівняння, держбюджет минулого року передбачав 17,1 мільярдів надходжень від приватизації, але отримав лише 3,4 мільярда.

З усіх точок зору оголошений розпродаж викликає багато запитань. Заявлені плюси при найближчому розгляді виявляються як мінімум нулями, а то і мінусами!

По-перше, треба чітко розуміти: приватизація - це одноразове рішення бюджетних проблем. Гроші від продажу підприємств прийдуть один-єдиний раз, в наступному році їх не буде. Тому затикати таким способом діри в бюджеті - нерозумно і недалекоглядно.

Приватизація - це, при правильному підході, спосіб наповнити бюджет розвитку, а не отримати трохи грошей на проїдання, розкрадання і повернення боргів. Гроші від продажу «непотрібного» державі підприємства повинні йти на створення «потрібного» - інфраструктурні проекти, інвестиції в інновації і технології, в людський капітал. Тобто в усі ті фактори, які в перспективі стануть поштовхом для перезапуску всієї економіки.

По-друге, продавати власність потрібно в момент її максимальної, а не мінімальної капіталізації. Сформована сьогодні в Україні ситуація вигідна для потенційних покупців, але невигідна для продавця, тобто держави, що діє (як передбачається) від імені українського народу. В умовах політичної та економічної нестабільності в країні продати держпідприємства за вигідною для України ціною буде вкрай непросто. Причому влада це прекрасно розуміє. Адже чому інакше так не поспішає Порошенко продавати свою кондитерську корпорацію «Рошен», хоча пообіцяв це зробити більше чотирьох років тому?

І останнє: всі заяви влади про очікування великих портфельних іноземних інвесторів в якості покупців на державні об'єкти - це не більше ніж популізм. Україна, на жаль, випала з позитивних світових інвестиційних трендів. І це факт. Інвестори віддають перевагу розвиненим ринкам, а не високоризикових - таким, як Україна.

Що ми отримаємо на виході? При нинішньому рівні корупції приватизація перетвориться в черговий дерибан!

Влада розпродасть підприємства за безцінь. Українські олігархи і особисто президент поліпшать позиції в рейтингу найбагатших людей світу! А українські громадяни залишаться і без майна, і без грошей за них - точно так, як це було в 90-х в час розвалу срср...

Переглядів 210
Поділитися:

Голосування

Як ви ставитесь до тарифної політики, яку проводить Кабінет Міністрів на чолі з В. Гройсманом?

Підтримую політику Уряду - 3.3%
Частково підтримую, така політика необхідна в ситуації яка склалась в країні - 7.4%
Не підтримую. Вважаю що політика яку здійснює Кабінет Міністрів на чолі з В. Гройсманом є геноцидом українського народу - 86.1%
Мені байдуже - 3.2%

Всего голосов:: 2371
Голосование по этому опросу закончилось в: 01 трав. 2018 - 00:00