Понеділок, 11 червня 2018 13:03

Державний борг і "керування" Гройсмана: скільки Україна повинна повернути до 2045 року?

Медіа

Три роки БЕЗДАРНОГО "керування" Україною Гройсманом знадобилося країні, щоб її державний борг зріс ВДВІЧІ!!!

Це все, що вам потрібно знати про його "талант" топ-менеджера!

Борг України перевищує 2 трильйони гривень. Як так сталося, і скільки українцям доведеться повертати протягом наступних 27 років?

У листопаді 2014 року борг перетнув психологічну позначку — 1 трлн грн. У листопаді 2017 року він перевищив 2 трлн грн і досяг 72% ВВП.

 
 "У перерахунку виходить, що на кожного українця припадає близько 1 900 дол державного боргу. Якщо говорити про категорію економічно активних громадян, які працюють і сплачують податки, то ситуація ще гірша — на одного українця припадає 4,5 тис дол державних зобов'язань", — порахував директор аналітичного департаменту Concorde Capital Олександр Паращій.

Як сформувався цей борг

Перша і найважливіша причина, за словами заступника міністра фінансів Юрія Буци, — девальвація. Більшість боргу номінована у валюті, тож коли курс гривні упав, то і борг виріс.

Друга причина — випуск ОВДП на суму поповнення статутного капіталу "Нафтогазу".

"Цифри дуже великі. З 2014-2015 років ми випустили 126,3 млрд грн ОВДП на покриття різниці в тарифах", — зазначає Буца.

Третя причина збільшення державного боргу — докапіталізація державних банків через випуск облігацій. Передбачається, що майбутньому цей фактор не матиме місця, враховуючи, що основні суми в рамках докапіталізації з подачі нездари Гонтарєвої "з'їв" Приватбанк.

Далася також взнаки і підтримка Фонду гарантування вкладів після виведення неплатоспроможних банків з ринку.

"ФГВФО фінансувався завдяки облігаціям внутрішньої позики. Зараз він повертає нам ці кошти. Ефективність цього повернення залежить від того, наскільки ефективно фонд продає активи неплатоспроможних банків", — пояснює Буца.

Накопичення державного боргу відбувалося на фоні постійного зростання дефіциту держбюджету. Держава щороку витрачає більше, ніж заробляє, і щороку цю різницю чимось потрібно покривати. Звичний спосіб — запозичення.

Практика життя "в борг" не унікальна. Так живе багато країн світу. Головне при цьому — мати ресурс для вчасних розрахунків з кредиторами.

ГРАФИК_ТОП - 10

У випадку з Україною це ще означатиме, що країна залишається у програмі МВФ. Тобто це позитивний сигнал для інвесторів, який відкриває можливості виходу на зовнішні ринки.

А що далі

Проте Україна має певні проблеми з наявністю ресурсу для повернення боргів.

У 2015 році уряд разом з тодішнім міністром фінансів Наталією Яресько провів реструктуризацію зовнішнього держборгу, знизивши боргове навантаження на найближчий період, у тому числі на 2015-2017 роки.

Утім, цього було замало.

У 2017 році Кабмін провів дві масштабні боргові операції: пролонгував виплати за ОВДП у портфелі НБУ та витратив залучені від випуску євробондів 1,7 млрд дол, обмінявши "короткі" єврооблігації на "довгі". Це дозволило зняти пікові боргові навантаження у 2019-2020 роках.

Проте і це не все. У Мінфіні ЕП надали інформацію про графік боргових платежів України до 2045 року.В 2019 році Україна повинна витратити 122,3 млрд грн на обслуговування державного боргу та 178,7 млрд грн — на його погашення. Найбільші боргові виплати — понад 55 млрд грн — припадають на березень.

Перспектив скорочення держборгу небагато.

За словами Паращія, держбюджет витрачає більше, ніж заробляє! А держчиновники типу Коболєва отримують мільйонні пермії та зарплати!!!

"Різниця покриватиметься боргом і в абсолютному вираженні він зростатиме. Скорочення держборгу можливе при активному зростанні економіки. Тоді обсяг держборгу зменшуватиметься відносно ВВП", — каже експерт.

То чи вартий цей УРЯД ПОРОШЕНКА-ГРОЙСМАНА ТА ВСІ ЙОГО "РЕФОРМАТОРИ" НА 2-Й ШАНС?

Переглядів 387
Поділитися:

Голосування

Як ви ставитесь до тарифної політики, яку проводить Кабінет Міністрів на чолі з В. Гройсманом?

Підтримую політику Уряду - 3.3%
Частково підтримую, така політика необхідна в ситуації яка склалась в країні - 7.4%
Не підтримую. Вважаю що політика яку здійснює Кабінет Міністрів на чолі з В. Гройсманом є геноцидом українського народу - 86.1%
Мені байдуже - 3.2%

Всего голосов:: 2371
Голосование по этому опросу закончилось в: 01 трав. 2018 - 00:00