Четвер, 07 червня 2018 12:05

Держава, виклянчуючи кредит у МВФ, дарує своїм менеджерам 46 млн доларів!!!

Поки чиновники кричать про чергову "необхідність" підвищення на 80% тарифів на газ для населення, щоб МВФ дав Україні кредит, керівництво державного газового монополіста НАК «Нафтогаз» виписує собі премію на 46 мільйонів доларів!!! Це вже повний песець і відкрите розкрадання народних грошей бюджету!

 

Хоча ще рік тому заступник голови Нафтогазу (син одіозної сепаратистки-комуністки Наталії Вітренко) Юрій Вітренко пообіцяв українцям: якщо Україна виграє в Стокгольмському арбітражі - це відчують всі, адже тарифи на газ знизяться на 40%. Але сталося не так, як обіцялося. Відчули лише вони! Мільйонні премії до мільйонних зарплат!!!

Керівництво «Нафтогазу» преміювало самих себе аж на 46 мільйонів доларів, не маючи бази для нарахування цієї премії. Хоча позов «Нафтогазу» був на 4,6 млрд. Доларів, але у нашого газового монополіста є непогашена заборгованість перед «Газпромом» за газ, який Україна отримала в 2014 році, а це 2 млрд. Доларів, які ми повинні їм заплатити. Отже, за рішенням Стокгольмського арбітражу, російська компанія повинна виплатити «Нафтогазу» лише 2,6 млрд. Доларів. Якщо розраховувати за принципом 1% від виграшу - премія для топ-менеджерів українського газового монополіста повинна становити 26 мільйонів доларів.

«За перемогу в Стокгольмському арбітражі Коболєву в 2017 році дали 19 мільйонів гривень»!!!

Ці «космічні» премії керівникам «Нафтогазу» не мають жодного обґрунтування. Це не перша премія Коболєва. У 2017 році за свою перемогу в Стокгольмському арбітражі він отримав премію, рівну свого річного окладу - 19 мільйонів гривень. А зараз йому і його топ-менеджерам виписали ще одну премію, вже набагато більш значну - 46 мільйонів доларів. До того ж, дійсно, в арбітражі ми виграти не 4,6 млрд доларів, а лише 2,6.

У цій історії є ще один нюанс - рішення Стокгольмського арбітражу щодо «Газпрому» і «Нафтогазу» не остаточне. Поки росіяни його оскаржують. І виписувати собі якісь премії можна було після того, як судове рішення не підлягає оскарженню.

Преміювання самих себе - це абсолютно аморальний вчинок державних працівників, це злочин і мародерство. Чиновникам «Нафтогазу» премії виписала їх же наглядова рада, а це ті ж державні чиновники. Цей орган повинен з кожним із державних керівників підписувати контракт, в якому було б чітко зазначено: скільки держава повинна платити, там повинні бути обумовлені пункти про преміювання топ-менеджерів газового монополіста. Зате, в наглядовій раді постійно придумують нові пункти, які дозволяють преміювати того чи іншого чиновника або керівника держпідприємств.

Якщо працівники «Нафтогазу» виписують собі такі премії - значить їм дозволяють це робити. Якби влада була відповідальною, як у Франції чи Норвегії, де є державні корпорації, то там такого б не сталося.

У «Нафтогазі» заявили, що 1% від виграної суми - це «світова практика». Це так?

Так, дійсно, коли в суді виграють певну суму, є практика преміювати тих, хто домігся цього виграшу. Відсотки можуть бути різні, про них домовляються заздалегідь. Але ця практика стосується приватного бізнесу. А «Нафтогаз» - це державна структура. І держава, яке просить кредит у розмірі мільярда доларів у МВФ, не може преміювати своїх керівників держпідприємств на 46 мільйонів доларів.

Виділяючи такі суми, потрібно враховувати соціально-економічне становище в Україні. Коли людина в країні виживає на 3700 грн, виписувати кільком посадовим особам державного монополіста премії в мільйони доларів - це соціально несправедливо.

За перемогу в арбітражному суді на відсоток від виграшу може претендувати юридична компанія, завдяки якій організація отримала перемогу в судовому засіданні. І аж ніяк не керівники державного підприємства, які є найманими працівниками.

Не виключено, що частиною цих «премій» Коболєв і Вітренко поділяться з кимось із державних керівників: Порошенко або Гройсманом. І швидше за все ці гроші підуть комусь на президентські вибори.

«А що від цього виграшу українцям?» Абонплата і нові дикі тарифи???

 
Переглядів 213
Поділитися:

Голосування

Як ви ставитесь до тарифної політики, яку проводить Кабінет Міністрів на чолі з В. Гройсманом?

Підтримую політику Уряду - 3.3%
Частково підтримую, така політика необхідна в ситуації яка склалась в країні - 7.4%
Не підтримую. Вважаю що політика яку здійснює Кабінет Міністрів на чолі з В. Гройсманом є геноцидом українського народу - 86.1%
Мені байдуже - 3.2%

Всего голосов:: 2371
Голосование по этому опросу закончилось в: 01 трав. 2018 - 00:00