Середа, 06 червня 2018 14:32

Чого чекати українцям влітку 2018 ?

Українцям це літо може запам’ятатися не тільки подорожчанням квитків на поїзди, а й черговою хвилею зростання комунальних тарифів....

 

У найближчі кілька місяців:

– знизиться курс долара;

– впаде попит на ринку нерухомості, тому буде легше знайти квартиру;

– майже на 65% може подорожчати газ;

– на 45% можуть зрости ціни на гарячу в як ці та інші зміни можуть вплинути на життя українців.

Бензин може подорожчати на 1,5 грн/л

Україна імпортує 85% світлих нафтопродуктів. Тому подорожчання нафти на світових ринках неминуче призводить до зростання цін на українських автозаправних станціях (АЗС). На даний момент середня вартість дизеля – близько 28 грн, а бензину А-95 – 30 грн за літр. Протягом літа, ціни додадуть близько 1-1,5 грн/л.

Українські АЗС заробляють в першу чергу на великих обсягах реалізації. А підвищення цін може призвести до того, що українці стануть економніше витрачати бензин або ж знайдуть, де дешевше. Тому навіть після появи економічних передумов подорожчання відбувається з великим запізненням і поступово.

Газове питання і поштовх для подорожчання комуналки

У червні Кабінет міністрів мав переглянути тариф на газ в Україні. Однак наприкінці травня уряд відтермінував рішення до серпня. МВФ наполягає на підвищенні чинного тарифу на 65%. Таке зростання може призвести до подорожчання гарячої води і опалення приблизно на 45%. І президент Петро Порошенко, і прем’єр Володимир Гройсман зазначають: Україні необхідно продовжити співпрацю з МВФ. А без вирішення газового питання черговий кредитний транш отримати не вдасться.

Головна причина подорожчання: ціни для українців прив’язані до вартості блакитного палива на німецькому хабі. Імпорт дорожчає, доводиться платити більше і українцям.

Міжнародні кредитори наполягають: для повноцінного функціонування ринку газу ціни мають бути на одному рівні. Доки “Нафтогаз” продає населенню блакитне паливо за цінами, які встановлює Кабмін, експортери не можуть зайти на ринок і конкурувати з монополістами (мова йде про постачання блакитного палива для населення).

Курс долара: зміцнення і знову девальвація

Влітку курс національної валюти може подолати психологічну позначку у 26 грн/$. Чимало аналітиків прогнозували таке зміцнення ще у травні. Однак цей рубіж досі залишається важливою позначкою. Більше того, як розповідає старший аналітик Forex Club Андрій Шевчишин, якщо долар опуститься нижче 26 грн, варто очікувати зміцнення нацвалюти до 25,5 грн/$.

Останні кілька років влітку долар в Україні дешевшає через зростання експортних виручок, невеликої активності з виплат кредитів, зниження імпорту. Однак цього року, якщо долар буде рости на світових ринках, наприклад, після рішення ФРС про зміну облікової ставки, ревальваційний тренд можуть компенсувати зовнішні чинники.

 Навіть за позитивного сценарію девальвації не уникнути. В кінці літа – ближче до початку вересня американська валюта знову почне дорожчати. Причому з таким прогнозом погоджуються і опитані аналітики, і банкіри, і навіть урядовці. Останні на кінець року заклали в бюджет курс гривні у 30,5 грн/$. Отже, влітку долар коливатиметься в межах 25,5 – 26,25 грн, а ближче до осені подолає позначку у 27 грн і продовжить зростання.

 

Переглядів 179
Поділитися:

Голосування

Як ви ставитесь до тарифної політики, яку проводить Кабінет Міністрів на чолі з В. Гройсманом?

Підтримую політику Уряду - 3.3%
Частково підтримую, така політика необхідна в ситуації яка склалась в країні - 7.4%
Не підтримую. Вважаю що політика яку здійснює Кабінет Міністрів на чолі з В. Гройсманом є геноцидом українського народу - 86.1%
Мені байдуже - 3.2%

Всего голосов:: 2371
Голосование по этому опросу закончилось в: 01 трав. 2018 - 00:00