Середа, 06 червня 2018 09:37

Приховані інтереси депутатів-заробітчан з Верховної Ради...

Не всі народні обранці є такими простими, як хочуть іноді здаватися іншим...

Які бізнес-інтереси переслідують народні депутати, скільки компаній пов'язано з ними та їх близькими, скільки мільярдів отримали фірми депутатських родин на публічних закупівлях, та яка частка цих закупівель пішла у їх кишені без жодної конкуренції? 

За даними Антикорупційного штабу з 423 нардепами та їх родинами пов'язано 2423 юридичні особи!!!

Тобто в середньому кожна депутатська родина володіє майже 6 компаніями. У порівнянні з депутатами міських рад, цей показник більше в 1,5-2 рази.

На думку експертів ГО “Антикорупційний штаб” депутати інвестують у вибори, щоб після обрання з лихвою відбити витрачені гроші і заробити в рази більше. Один із способів такого заробітку з державного і місцевих бюджетів – перемоги на публічних закупівлях. Так, за останній рік депутатські родини виграли 12,5 тисяч тендерів на загальну суму понад 4 мільярди гривень. Найбільше з них виграно в  Київській області – 1,3 млрд, Донецькій – 513 млн, Закарпатській – 448 млн, а також Харківській та Львівській – по 296 млн у кожній. 

Переважна більшість тендерів ідуть в кишені депутатів без жодної конкуренції. Саме у такий спосіб торік депутатські компанії отримали 2,8 млрд гривень, а це становить 94% від кількості тендерів або дві третини в грошовому еквіваленті від сукупного “тендерного заробітку” депутатів. Ми впевнені, що ці дані повинні зацікавити правоохоронні органи України, зокрема НАБУ та ГПУ,” – заявила Голова правління ГО “Антикорупційний штаб” Галина Янченко.

Цікаво, що три чверті цих закупівель виграють екс-регіонали:

49% – депутати групи “Воля народу”, 27% – представники фракції “Опозиційний блок”.

Ще 15% – депутати від фракції “Блок Петра Порошенка”.

Серед топ-10 нардепів, які заробляють на закупівлях найбільше:

Степан Івахів – 1,6 млрд, Олексій Білий, В'ячеслав Бугуслаєв та Юлія Льовочкіна близько 450 млн кожен, понад 200 млн кожен заробили Олександр Герега, Максим Єфімов та Сергій Льовочкін, по 120 млн “натендерили” Дмитро Андрієвський та Богдан Дубневич.

Десятку лідерів закриває  Олександр Ревега (бердичівлянин?) з сумою в 38 млн.

 

 

 
 

 

 
Переглядів 220
Поділитися:

Голосування

Як ви ставитесь до тарифної політики, яку проводить Кабінет Міністрів на чолі з В. Гройсманом?

Підтримую політику Уряду - 3.3%
Частково підтримую, така політика необхідна в ситуації яка склалась в країні - 7.4%
Не підтримую. Вважаю що політика яку здійснює Кабінет Міністрів на чолі з В. Гройсманом є геноцидом українського народу - 86.1%
Мені байдуже - 3.2%

Всего голосов:: 2371
Голосование по этому опросу закончилось в: 01 трав. 2018 - 00:00