Четвер, 17 травня 2018 13:02

В успішній Польщі знизили зарплати депутатам і чиновникам. В воюючій Україні ПІДНЯЛИ!!!

У Польщі знизили на 20% зарплати керівній ланці органів місцевого самоврядування.

Про це інформує прес-служба Ради міністрів Польщі

«Згідно з розпорядженням, на 20% буде знижено зарплати войтів, бурмістрів і мерів міст та їхніх заступників», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що це розпорядження пов’язано з ухваленими змінами до закону про виконання повноважень депутата і сенатора, що передбачає зниження на 20% зарплат парламентаріїв. Як підкреслюється, цей закон, який ухвалено минулого тижня, був відповіддю на «загальні очікування суспільства, пов’язані з виконанням публічних функцій».

Розпорядження набуває чинності з 19 травня, а нижчу зарплату керівники органів місцевого самоврядування Польщі отримають вже з 1 липня 2018 року.

Зниження зарплат законодавцям, міністрам та керівникам місцевої адміністрації ініціював кілька тижнів лідер правлячої PiS Ярослав Качинський. Це відбулося на хвилі протестів опозиції проти призначення екс-прем’єром Польщі Беатою Шидло собі та членам уряду значних премій за 2017 рік (в еквіваленті 19-24 тис. дол.). Це набуло широкого резонансу у суспільстві і відбилося на значному падінні рейтингу PiS. Качинський наголошував, що зниження зарплат польських законодавців та керівників місцевого рівня є суспільним очікуванням, аби політики та чиновники жили скромніше.

Лідер PiS також оголосив загальне рішення керівництва партії про те, що високі премії за минулий рік чиновники уряду передадуть на благодійність. В іншому випадку вони повинні брати до уваги політичні наслідки, зокрема те, що можуть не потрапити до партійних списків на наступних парламентських виборах в 2019 році. Визначений термін передачі грошей на благодійність минув 15 травня. А деякі міністри, аби перевести преміальні на благодійність, змушені були брати кредити чи навіть продавати своє майно.

 Хто Не Працює – Той Їсть: Українським Чиновникам ЗНОВУ Підвищили Зарплату (ІНФОГРАФІКА)

Кабінет міністрів підвищив зарплати чиновникам, які працюють в місцевих органах влади

Відповідні зміни були внесені до постанови уряду від 9 березня 2006 року № 268, пише в Facebook журналіст Валерій Калниш. Зокрема, в документ додали пункт про надбавки за вислугу років.

«Тепер, наприклад, чиновник, який пропрацював в органах влади більше трьох років отримає надбавку в 10%», – пише Калниш.

В результаті посадовий оклад мера Києва і головам обласних рад встановлено в розмірі 15,4 тис. гривень, а мерам міст з населенням понад 1 млн осіб – 12,2 тис. гривень.

При цьому для першого заступника мера Києва та обласних рад встановлено оклад у розмірі 13,8 тис. гривень. Мерам інших міст залежно від їх групи підняли оклади до 9,8-11,9 тис. гривень.

Варто зазначити, що раніше Кабінет міністрів змінив структуру заробітної плати державних службовців, що зробить неможливим нарахування надмірних премій чиновникам. Відповідна ініціатива була підтримана на засіданні уряду в четвер, 25 січня.

Зокрема, Кабмін у рамках впровадження реформи держслужби знизив частку додаткових виплат, що в подальшому унеможливить будь-які дискримінаційні дії, у тому числі і в питаннях нарахування премій.

«Мова про неможливість чиновників нараховувати собі «нечувані» премії. Мова йде про зміну структури виплати. Треба вгамувати апетити, коли накручують надбавки, – заявив тоді прем’єр-міністр єврей Гройсман.

За його словами, говорити про додаткове заохочення можна буде лише після того, як на місцях люди будуть отримувати якісний сервіс від чиновника.

Переглядів 415
Поділитися:

Голосування

Як ви ставитесь до тарифної політики, яку проводить Кабінет Міністрів на чолі з В. Гройсманом?

Підтримую політику Уряду - 3.3%
Частково підтримую, така політика необхідна в ситуації яка склалась в країні - 7.4%
Не підтримую. Вважаю що політика яку здійснює Кабінет Міністрів на чолі з В. Гройсманом є геноцидом українського народу - 86.1%
Мені байдуже - 3.2%

Всего голосов:: 2371
Голосование по этому опросу закончилось в: 01 трав. 2018 - 00:00