Четвер, 18 січня 2018 16:45

Судова реформа від Порошенка остаточно знищить правосуддя!

Підступний олігарх Петро Порошенко знову прикидається, нібито робить «реформи». Він дав старт другому етапу «судового збочення», яке погіршує доступ до правосуддя простим громадянам!..

А нові ставки судового збору-побору й взагалі багатьом стають не по кишені!

Так, у столиці ліквідують 10 районних судів та створятьшість окружних, у Харкові буде ліквідовано 9 райсудів, а створено 5 окружних. У Львові 5 районних судів укрупнять у 3 окружні, а от в Одесі кількість збережеться: ліквідують 4 райсуди і створятьстільки ж окружних, пише expres.ua.

Указом передбачено ліквідувати обласні апеляційні суди та створити апеляційні суди в округах. Ліквідують і місцеві господарські суди. Так, в указі йдеться про ліквідацію 27 господарських судів в областях, Києві та Севастополі та створення 27 відповідних окружних господарських судів.

«Порошенко в останній момент скористався своїм правом ліквідовувати та створювати суди,» - каже Михайло Жернаков, експерт Реанімаційного пакета реформ.

Відповідні укази він підписав в останні дні грудня минулого року, тоді як уже з 1 січня 2018 року ці повноваження перейшли до Верховної Ради. Один з указів передбачає ліквідацію місцевих судів і створення окружних. Тобто відбувається укрупнення судів.

Один окружний суд працюватиме на два-три райони області. А, наприклад, до округів апеляційних судів входитиме вже по чотири-п'ять областей. Тобто, щоб відстояти свої інтереси в апеляційному суді, багатьом доведеться їхати в інший обласний центр.

- Тобто судова реформа погіршує доступ до правосуддя простим громадянам?

- Зрозуміло, що це не збільшує доступу до правосуддя, навпаки, віддаляє від нього. Мало того, суддів у новостворені суди відбиратимуть у ручному режимі. Декому запропонують перевестися в новостворені суди. Буде скорочено апарату судів. А після того як будуть сформовані нові суди, справи, котрі вже слухалися, доведеться слухати заново.

- То що, усі "старі суди" і судді з 1 січня вже не працюють за своїми адресами та на своїх посадах?

- Хочу зазначити, що підписання указів про ліквідацію та створення судів не означає, що місцеві та апеляційні суди припиняють роботу негайно. Ці суди здійснюватимуть правосуддя, доки буде створено нові.

Оксана Матвейчук

Переглядів 295
Поділитися:

Голосування

Як ви ставитесь до тарифної політики, яку проводить Кабінет Міністрів на чолі з В. Гройсманом?

Підтримую політику Уряду - 3.3%
Частково підтримую, така політика необхідна в ситуації яка склалась в країні - 7.4%
Не підтримую. Вважаю що політика яку здійснює Кабінет Міністрів на чолі з В. Гройсманом є геноцидом українського народу - 86.1%
Мені байдуже - 3.2%

Всего голосов:: 2371
Голосование по этому опросу закончилось в: 01 трав. 2018 - 00:00