Четвер, 11 січня 2018 12:43

АМКУ завершив розслідування змови Приватбанку, Ощадбанку та Укргазбанку!

Антимонопольний комітет України (АМКУ) виніс свій вердикт за підсумками майже річного розслідування можливої змови трьох держбанків (Приватбанку, Ощадбанку та Укргазбанку) через їх одночасного зниження ставок по депозитах.

 28 грудня 2017 року АМКУ схвалив рекомендації Міністерству фінансів щодо розвитку конкуренції на ринку банківських послуг...

Ні санкцій, ні покарань не буде!!! ТО КОМУ СЛУЖИТЬ ЦЕЙ КОМІТЕТ? ЧИ НАРОДУ???

"Рекомендації надані за результатами дослідження функціонування ринку банківських послуг в контексті збільшення кількості банків державного сектора і зростання частки зазначених банків в окремих сегментах ринку банківських послуг", - повідомили в АМКУ.

При цьому у відомстві нічого не говорять про те, виявив чи АМКУ докази змови і зловживання монопольним становищем держбанків, а говорять лише про причини, які роблять можливими "узгоджені" дії.

"Антимонопольний комітет рекомендував Міністерству фінансів з метою недопущення спотворення конкуренції на ринку банківських послуг вжити заходів щодо забезпечення умов призначення голів та членів наглядових рад державного банку і банку з державною часткою, що унеможливлюють виконання ними узгодженої поведінки або вирішального впливу на ринок", - заявили в АМКУ.

Ці рекомендації є обов'язковими для розгляду Мінфіном.

У Ощадбанку і Укрексімбанку, які на 100% належать державі, немає дієздатних наглядових рад. А законопроект, який повинен усунути політичний вплив на держбанки, до сих пір не прийнятий парламентом. У Приватбанку і Укргазбанку є працездатні наглядові ради, в яких, до того ж, є незалежні директори.

Нагадаємо, що ще 20 лютого 2017 роки три держбанки - Приватбанк, Ощадбанк і Укргазбанк - одночасно знизили ставки по депозитах. За два тижні до цього глава Приватбанку Олександр Шлапак в інтерв'ю НВ Бізнес заявив, що держбанки планують "домовитися і з питань процентної політики, і про можливе розділення ринку".

24 лютого АМКУ направив запити про надання інформації в 3 професійних об'єднання учасників ринку банківських послуг і банки для вивчення питання про можливу змову державних банків.

Переглядів 280
Поділитися:

Голосування

Як ви ставитесь до тарифної політики, яку проводить Кабінет Міністрів на чолі з В. Гройсманом?

Підтримую політику Уряду - 3.3%
Частково підтримую, така політика необхідна в ситуації яка склалась в країні - 7.4%
Не підтримую. Вважаю що політика яку здійснює Кабінет Міністрів на чолі з В. Гройсманом є геноцидом українського народу - 86.1%
Мені байдуже - 3.2%

Всего голосов:: 2371
Голосование по этому опросу закончилось в: 01 трав. 2018 - 00:00